Rugby Europe Trophy. Pięć punktów Reksulaka i wygrana Polaków

Reprezentacja Polski w rugby odniosła pierwszą wygraną w sezonie 2019/20 Rugby Europe Trophy. Po niedawnej porażce w Łodzi z Niemcami, dziś biało-czerwoni pokonali Szwajcarię 23:20 (6:13). Walnie do zwycięstwa przyczynił się . Patryk Reksulak (Master Pharm Rugby Łódź), który zdobył pięć punktów.

Nie był to łatwy mecz dla Polaków, bo Szwajcaria, która zagrała u siebie, to kolejna drużyna, robiąca systematyczne postępy. Przed tygodniem wygrała pewnie z Litwinami 40:9.
Polska pokonała na wyjeździe Szwajcarię 23:20 (6:13) . To cenna i niespodziewana wygrana naszej drużyny,
W 65 minucie Reksulak po indywidualnej akcji przyłożył i tym samym wyrównał wynik na 20:20, a Jędrzej Nowicki nie spudłował z podwyższenia i karnego i Polska objęła pierwsze w tym meczu prowadzenie 23:20, a co najważniejsze nie oddała go już do końca pojedynku.

W podstawowym składzie polskiej drużyny, obok Reksulaka, zagrali także dwaj inii rugbiści Master Pharm Rugby Łódź: Krystian Pogorzelski i Daniel Gdula Master Pharm Rugby Łódź), a po przerwie pojawił się na boisku Dawid Plichta.