Rugbyści KS Blachy Pruszyński Budowlani i Master Pharm Budowlani ze zmiennym szczęściem

(bart)
W ekstralidze grają aż dwie drużyny z naszego miasta
W ekstralidze grają aż dwie drużyny z naszego miasta paweł łacheta
Po długiej przerwie w meczach ekstraligi rugby ujrzeliśmy w akcji KS Blachy Pruszyński Budowlani i Master Pharm Budowlanych. Ci pierwsi ulegli w Łodzi Pogoń Siedlce 10:50 (3:19), natomiast ci drudzy pokonali w Krakowie Juvenię 57:3 (19:3).

Na stadionie przy ul. Górniczej podopieczni trenera Przemysława Pietrzaka robili co mogli, ale nie dali rady zajmującym drugie miejsce w tabeli faworytom. Zwłaszcza po przerwie goście zdominowali grę w formacji młyna, co błyskawicznie przyniosło efekt na tablicy wyników.

Punkty dla gospodarzy zdobyli: Brzozowski 5 i Hebda.

KS Blachy Pruszyński Budowlani: Sawicki, Kinast, Zabokrzycki, Poniatowski, Sądelski, Kiedos, Stolarz, Thelgadze, Losaberidze, Brzozowski, Szczepaniak, Gasik, Bartłomiej Szczukocki, Tarnavski, Wrona oraz: Walczak, Puchalski, Michał Szczukocki, Sawicki, Janowski, Rudenko, Hebda, Zieliński.

W następną sobotę KS Budowlani podejmą w Łodzi Juvenię Kraków (15).

W strugach deszczu Master Pharm Budowlani pewnie wygrali w Krakowie. Gospodarze bardzo mobilizowali się na to starcie, jednak podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego są po prostu znacznie lepszym zespołem, pewnie zmierzającym po obronę tytułu mistrza Polski. Z pewnością ich na to stać.

Punkty dla gości zdobyli: Kaniowski 20, Kramarenko 5, Kujawa 5, Karpiński II 5, Kubalewski 5, Orłowski 5, Walters 12.

Master Pharm Budowlani: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II (72, Michałus), Botes (68, Ignaczak), Noszczyk (68, Majcherczyk), Serafin (60, Witkowski), Plichta, Walters, Kaniowski (72, Similski), Kubalewski, Bosiacki, Wlaźlak (43, Orłowski), Reksulak, Kozakiewicz.

Za trzy tygodnie Master Pharm Budowlani powalczą z Arką Gdynia.