MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siatkarki Budowlanych dalej od półfinału

.
. Łukasz Kasprzak
Już po dwóch pierwszych meczach rundy play-off siatkarki Budowlanych bardzo oddaliły się od półfinału mistrzostw Polski. Po piątkowej porażce (1:3) w sobotę 0:3 uległy w Bielsku-Białej Aluprofowi.

Po pierwszym spotkaniu wydawało się, że w tej parze emocje tak szybko się nie skończą. Łodzianki mimo porażki zostawiły po sobie niezłe wrażenie i można było sądzić, że jeśli wyeliminują zbyt wiele popełnianych przez siebie błędów, dzień później przynajmniej spróbują znaleźć sposób na faworytki.
W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się tylko do stanu 12:12. Od tej pory siatkarki Budowlanych nie mogły przebić się przez blok gospodyń. Łódzkiej drużynie nie tylko w tej partii gry przede wszystkim brakowało skuteczności w ataku, a bez odpowiedniej siły rażenia trudno myśleć o zwycięstwie nad wyżej notowanym rywalem. Po drugiej stronie siatki problemów ze zdobywaniem punktów nie miała za to Elisa Cella.
I tak porażka do 19 punktów nie była tak dotkliwa, jak w drugiej partii. Tym razem dobrze było tylko do pierwszej przerwy technicznej (7:8). Po niej łodzianki nie mogły zatrzymać rozpędzonej drużyny Aluprofu. Do tego podopieczne Macieja Kosmola same oddawały punkty rywalkom, popełniając błędy na zagrywce i nie wykorzystując kontrataków. W efekcie w drugim secie zdobyły zaledwie 16 punktów.
Najlepszy w wykonaniu Budowlanych był trzeci set, który przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć się zwycięstwem przyjezdnych. Łodziankom udało się doprowadzić do remisu 22:22. Niestety, nie potrafiły zatrzymać uznanej za najlepszą zawodniczkę meczu - Celli, a decydujące o zwycięstwie punkty zdobyła rezerwowa Monika Czypiruk-Solarewicz.
Mimo sporych nadziei Budowlanym nie udało się wrócić do Łodzi przynajmniej z jednym zwycięstwem i ich awans do półfinału bardzo się oddalił. Trzeci mecz obie drużyny rozegrają w łódzkiej Atlas Arenie (godz. 18) w środę. Gra toczy się do trzech wygranych.