Sokół Aleksandrów Łódzki - ŁKS Łódź [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA] 0:0

Anna Bajer/Jan Hofman
W środę (godz. 17) łodzian czeka wyjazdowy mecz trzeciej ligi z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Zapraszamy na relację na żywo.

Żeby odświeżyć stronę, wciśnij F5

90 + 5' Koniec meczu! Bezbramkowy remis oznacza dla ŁKS utratę fotela lidera.

90 + 3' Bramkarz Sokoła łapie piłkę po groźnym dośrodkowaniu gości...

90 + 1' Najpierw rzut wolny dla ŁKS, jednak bez zagrożenia pod bramką Sokoła - a następnie zderzenie dwóch zawodników, potrzebna interwencja służb medycznych... Na szczęście Ślęzak i Chojecki wracają do gry.

90' Sędzia dolicza 3 minuty.

88' Okazja dla Sokoła! Piłka po uderzeniu głową trafia jednak w górną siatkę bramki Kołby.

87' Kontrę ŁKS marnuje Golański, własnym - niecelnym - podaniem... Szukał tym zagraniem Kopki, który dziś rozgrywa słabe zawody.

86' Sokół próbuje jeszcze akcji, ale stoperzy gości nie dają się zaskoczyć.

84' Ambitnie Artur Golański, który jednak zamienia dośrodkowanie na... podanie do bramkarza gospodarzy.

83' Solowa akcja Pyrdoła, który odważnie wbiega do środka boiska, ale strzela niecelnie.

81' Pierwsza zmiana w drużynie Sokoła. Łukasza Chojeckiego zastępuje Mariusz Zasada.

80' Piotrek Pyrdoł od razu wywalczył rzut rożny, po którym Juraszek główkuje tuż obok bramki! Chyba najlepsza okazja ŁKS!

78' Trzecia zmiana w ŁKS. Schodzi Damian Guzik, zastepuje go Piotr Pyrdoł.

77' Znów centra gości, obrońcy Sokoła zmuszeni do interwencji.

75' Ofensywny faul Maksyma Kowala, gospodarze próbują odzyskać rytm gry.

73' "Optyczna" przewaga ŁKS: tym razem goście spychają Sokoła do obrony.

71' I znów "żółtko" dla Sokoła: kontrę ŁKS nieprzepisowo zatrzymuje Marcin Wrzesiński.

69' Łukasz Marciniak z Sokoła upomniany żółtą kartką za faul na Damianie Guziku.

68' Obydwaj wprowadzeni palą się do gry: najpierw Kowal z lewej, a następnie Sarafiński z prawej strony próbują dośrodkowań. Nieskutecznie.

67' Pierwsza i old razu podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą: Gamrot i Szymański. W ich miejsce: Dawid Sarafiński i Maksym Kowal.

65' Po tej nerwowej chwili więcej spokoju w grze... Piłka rozgrywana w środkowej strefie boiska.

61' W tej akcji, po rzucie rożnym faulowany bramkarz gospodarzy - wywiązuje się starcie między piłkarzami! Żółte kartki otrzymują: Kamil Rozmus z ŁKS i Przemysław Woźniczak z Sokoła.

60' Znowu rzut wolny dla ŁKS, znów Golański. Tym razem Aleksander Ślęzak uprzedzony w polu karnym.

57' Z 25-ciu metrów uderzał sam poszkodowany, ale jego strzał skutecznie zablokowali gospodarze. Michał Brudnicki interweniuje po odbiciu się piłki od muru.

57' Rzut wolny dla ŁKS po faulu na Golańskim.

55' Po akcji Marciniaka piłka spod bramki ŁKS wraca na środek boiska.

54' Na bramkę Sokoła uderza Patryk Szymański, za słabo. Aktywny ŁKS, może ma to związek z wynikiem meczu w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie Drwęca wygrała z MKS Ełk i spycha obecnie Łodzian z pozycji lidera tabeli.

50' Artur Golański przewraca się niedaleko pola karnego Sokoła, ale faul nie został odgwizdany.

49' Paweł Pyciak faulowany przez Jakuba Rogalskiego, rzut wolny z lewej strony, wybijają gospodarze.

47' W kontrze Patryk Szymański próbuje zaskoczyć strzałem bramkarza Sokoła, ale Brudnicki łapie piłkę.

46' Od razu groźna akcja i rzut wolny dla gospodarzy.

46' Druga połowa meczu rozpoczęła się o g. 18:02.

45' Koniec pierwszej połowy! Na stadionie MOSiR w Aleksandrowie Sokół bezbramkowo remisuje z ŁKS-em. Gospodarze "odrobili lekcje" przed meczem z liderem tabeli: grają pressingiem, nie dając przyjezdnym rozwinąć skrzydeł. W ŁKS widoczny jest brak Patryka Bryły i Jewgena Radionowa. Może ten drugi pojawi się jeszcze dziś na placu gry?

44' Sokół wybija piłkę, "na raty", ale skutecznie. Dwa razy dośrodkowywał Golański.

43' Goście ożywiają się w końcówce pierwszej połowy - rzut rożny dla ŁKS.

41' Aktywnie próbował rozgrywać piłkę Artur Golański, lecz podawał niecelnie.

38' Ależ okazja Sokoła! W zamieszaniu podbramkowym strzelał Damian Pawlak, piłkę na róg wybili łódzcy obrońcy... Po rogu Kołba spokojnie łapie, o dużym szczęściu mogą mówić Ełkaesiacy.

37' I znowu rzut rożny dla gospodarzy, którzy mają jak na razie więcej z gry w tym meczu.

34' Róg dla Sokoła, ale Kołba pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

32' ŁKS próbuje kontry prawą stroną, ale Pyciak gubi piłkę.

30' Po rzucie wolnym piłkę skutecznie wybija Ślęzak. Pół godziny gry, nadal bez bramek w Aleksandrowie.

28' Żółtą kartką za faul na Marciniaku ukarany obrońca ŁKS, Paweł Pyciak.

26' Łukasz Marciniak pada w polu karnym ŁKS! Nie ma jedenastki dla Sokoła!

24' Obrońca ŁKS Kamil Rozmus brzydko faulowany przez Rogalskiego, w kontrze próbuje dośrodkować Woźniczak, ale nikt z Aleksandrowian nie zamyka akcji pod bramką Kołby.

23' Na szczęście dla ŁKS, obrońcy gości na posterunku.

22' W kolejnej akcji róg dla Sokoła.

21' Dwie pod rząd niecelne próby strzałów gospodarzy: uderzali Marciniak i Bierżyński.

19' Po drugiej stronie boiska Michał Kołba skutecznym wyjściem z bramki uprzedza Wrzesińskiego.

18' Patryk Szymański w ostatniej chwili odcięty od kluczowego podania, wieńczącego ładną akcję ŁKS.

15' Gubi piłkę ŁKS, ale w środku pola źle zagrywa Wrzesiński. Zbyt szybko i za nerwowo - widać, że zawodnicy mocno angażują się w to spotkanie.

12' Mocno nad bramką Sokoła uderza Patryk Szymański, bardzo niecelnie.

11' Gospodarze biegną z kontrą w stronę bramki ŁKS, ale czujny w defensywie Aleksander Ślęzak.

10' Kamil Rozmus próbuje wyrwać drużynę z "hokejowego zamka", ale jego drybling lewą stroną boiska kończy się na trzecim rywalu.

8' Nadal gorąco pod łódzką bramką! Dwa kornery pod rząd, strzał z bliska Wrzesińskiego, jakimś cudem odbija Kołba!!!

6' Pierwszą groźną akcję meczu przeprowadza Sokół! Po rzucie rożnym piłka dostaje się przez gąszcz nóg do Chojnackiego, który strzela mocno, ale wprost w obrońców ŁKS...

5' Próba dośrodkowania Pyciaka z prawej strony, ale wybija piłkę lewy obrońca gospodarzy, Bierżyński.

3' Ełkaesiacy, jakby niezrażeni kłopotami kadrowymi, przejawiają dużą ochotę do gry - chcą zdominować rywala od początku.

1' Mecz rozpoczęty! Bardzo punktualnie. ŁKS nietypowo, w niebieskich strojach. Aleksandrowianie w swoich, biało-zielonych, barwach klubowych.

Do meczu: 10 minut. Spotkanie poprowadzi sędzia z Olsztyna, pan Grzegorz Kujawa. Trenerem ŁKS jest Marcin Pyrdoł, a Sokoła Aleksandrów - Piotr Kupka.

Do meczu: 20 minut. A oto skład ŁKS: Kołba – Pyciak, Ślęzak, Juraszek, Rozmus – Kocot, Gamrot – Guzik, Golański, Kopka – Szymański. Na ławce rezerwowych: Piotrowski, Kowal, Radionow, Sarafiński, Pyrdoł, Nowak, Sobociński. Wiemy zatem, że ani Bryła ani Rozwandowicz nie wystąpią w dzisiejszym meczu. Nie potwierdziły się pogłoski o dojściu do pełnej formy Mariusza Cichowlasa. Wiadomo też, że do końca sezonu nie zagra kontuzjowany Jakub Kostyrka.

Do meczu: 25 minut. Znamy już skład Sokoła Aleksandrów: Brudnicki – Pawlak, Zwoliński, Woźniczak, Bierżyński – Kobiera – Rogalski, Marciniak, Chojecki, Wrzesiński – Michałek. Na ławce rezerwowych: Ostrowski, Golański, Stępień, Smolarek, Pabjańczyk, Zasada, Kowalczyk.

Do meczu: 30 minut. Z kłopotami zdrowotnymi przed tym spotkaniem zmaga się aż czterech kluczowych zawodników ŁKS: Jewhen Radionow, Patryk Bryła, Maksymilian Rozwandowicz i Przemysław Kocot. Już wkrótce przekonamy się, czy któryś z nich znajdzie się w składzie łódzkiej drużyny.

Do meczu: 45 minut. Spotkanie rozpocznie się o g.17.00. Lider tabeli grupy 1 trzeciej ligi - ŁKS - gości na stadionie drużyny, która w rundzie wiosennej zanotowała tylko jedną porażkę, a od sześciu kolejek nie daje się pokonać rywalom. Sokół Aleksandrów zajmuje ósmą pozycję, ale odbiera punkty wyżej notowanym zespołom. Czy Łódzki Klub Sportowy przezwycięży kłopoty kadrowe, spowodowane licznymi kontuzjami? Przekonamy się niebawem.

REAL MADRYT - ATLETICO MADRYT NA ŻYWO

Piłkarze ŁKS nie potrafią rozegrać tej wiosny dwóch dobrych spotkań z rzędu. Po zwycięstwie z Finishparkierem Nowe Miasto Lubawskie wydawało się, że łodzianie znów wkroczyli na zwycięską ścieżkę i dzięki temu pewnie czuć się będą na fotelu lidera. Nic z tego, podopieczni trenera Marcina Pyrdoła tylko zremisowali 1:1 z Sokołem Ostróda i wprawdzie nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli trzeciej ligi, a tylko dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z Finishparkietem.

Niestety, w rundzie rewanżowej łodzianie nie rządzą na własnym boisku.

ŁKS nie jest już tak skuteczny, jak to miało miejsce jesienią, dlatego seryjnie traci punkty przed własną publicznością. Spotkanie z Sokołem było drugim z rzędu, a trzecim tej wiosennym w Łodzi, w którym gospodarze nie wygrali. Ba, w tych potyczkach ligowych ŁKS zdobył tylko jeden punkt (wcześniejsze porażki z MKS Ełk 1:2 i Jagiellonią II Białystok 0:1). Jeśli tak dalej pójdzie to obrona pierwszej pozycji w tabeli może się być niezwykle trudnym, a może nawet niemożliwym do zrealizowania zadaniem.

Poważnym problemem dla szkoleniowca ŁKS, przed środowym spotkaniem z Sokołem Aleksandrów Łódzki, staje się też plaga kontuzji drużynie. W niedzielę zabrakło Jewgena Radionowa, a spotkania z Sokołem z powodu urazów nie dokończyli Patryk Bryła i Makysmailian Rozwandowicz. Trudno w tej sytuacji o optymizm przed trudnym meczem w Aleksandrowie.

O to co o niedzielnym spotkaniu ŁKS - Sokół Ostróda powiedzieli szkoleniowcy obydwu drużyn.

Rafał Szweda (Sokół): - Jadąc do lidera trzeciej ligi zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie łatwo. ŁKS jest drużyną, która od początku spotkania stara się dominować na boisku. Mieliśmy swój plan na ten mecz. I udawało się nam go realizować do momentu, kiedy arbiter nie podjął kilku kontrowersyjnych decyzji. Pozwalał zawodnikom gospodarzy zdecydowanie na zbyt wiele.

Marcin Pyrdoł (ŁKS): - Wiedzieliśmy, że przyjeżdża do nas dobra drużyna i czeka nas ciężka przeprawa. To się sprawdziło. Rywal był dobrze zorganizowany. My do końca walczyliśmy i widać było, że chcieliśmy wygrać. Atakowaliśmy, ale niestety, nie udało się wykorzystać kilku klarownych sytuacji. Mecz zakończył się remisem. Można powtórzyć to, co mówiłem po poprzednim spotkaniu. Osiem ostatnich kolejek decydować będzie o mistrzostwie trzeciej ligi. Widać, jak jest trudno zdobywać punkty. My musimy się teraz przygotować do środowego spotkania w Aleksandrowie Łódzkim. Mamy trochę kontuzji i trzeba postawić zawodników na nogi.