ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Adam Kszczot. W tym roku jeszcze nikt nie pobiegł szybciej w...

(bart)

2018-05-09 13:50

2018-05-09 13:51

Dodaj komentarz

Adam Kszczot. W tym roku jeszcze nikt nie pobiegł szybciej w Europie od niego

(bart)

2018-05-09 13:50

Milowymi krokami zbliżają się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie (od 7 do 12 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Berlinie). Liczymy na Adama Kszczota.
1/2

Adam Kszczot zamierza stanąć w Berlinie na podium

(© andrzej banaś)

W stolicy Niemiec reprezentacja Polski będzie bronić tytułu najlepszej drużyny na Starym Kontynencie sprzed dwóch lat z Amsterdamu.

Niezwykle utytułowany Kszczot ma być jednym z jej najlepszych ogniw. Biegacz na 800 metrów Rudzkiego Klubu Sportowego wystartował w mityngu Diamentowej Ligi w Dausze. Uzyskał tam rezultat 1.46,70 min, zajmując czwarte miejsce. Wypełnił tym samym minimum na ME w Berlinie.


Od pewnego czasu przyzwyczailiśmy się do zwycięstw Kszczota. W żadnym razie nie powinniśmy się jednak martwić, że w Dausze nie stanął na podium. Nie wolno przecież zapominać, że łodzianin przyleciał tam prosto z ciężkiego zgrupowania w Zakopanem, a wcześniej zakończył obóz w Republice Południowej Afryki.

Rezultat z Dausze zapewnił Adamowi pozycję lidera tegorocznych europejskich tabel. Zwyciężył, z czasem 1.45,20 min, Kenijczyk Emmanuel Kipkurui Korir. W połowie dystansu Polak był drugi, ale został wyprzedzony przez dwóch rywali.

- Absolutnie się nie martwię. Wykonałem kawał dobrej roboty. Jeszcze nie wypocząłem po tamtym zgrupowaniu w Afryce, a już ostro zasuwam w Zakopanem. Robota wre. I nie mogę doczekać się rywalizacji. Teraz polecę do Eugene na kolejne zawody. I nie mogę już doczekać się rywalizacji w Kotle Czarownic, czyli w mityngu Kusocińskiego na Stadionie Śląskim - powiedział Kszczot w rozmowie z TVP.


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się