Koszykarki Widzewa przegrały

W szesnastej kolejce ekstraklasy koszykarek Cosinus Widzew doznał wysokiej porażki we własnej hali. Łodzianki przegrały z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 53:90.

Nie było niespodzianki. Koszykarki Widzewa tylko w pierwszej kwarcie dotrzymywały kroku w trzeciemu zespołowi w tabeli .
Mecz zaczął się nawet dobrze dla łodzianek. Po celnym rzucie z dystansu Aleksandry Pawlak objęły prowadzenie 3:0. Później trafiła Angela Beadle i łodzianki prowadziły 5:0. Rywalki wyraźnie miały problemy z dokładnością, bowiem zaliczyły dziesięć niecelnych rzutów z gry. Dopiero w szóstej minucie zdobyły pierwszego kosza. Później jednak znacznie poprawiły skuteczność i w 7 minucie doprowadziły do remisu 11:11, a dziesięć sekund przed końcem kwarty wyszły na prowadzenie 17:15.
W trzynastej minucie pojedynku przyjezdna drużyna prowadziła pięcioma punktami (25:20), a po kolejnych pięćdziesięciu sekundach już trzynastoma - 33:20. To był przełomowy moment tego spotkania. W tym okresie łodzianki zanotowały wiele strat i miały fatalną skuteczność, czym wyraźnie ułatwiły rywalkom zadanie. Gorzowianki wykorzystały to bezwzględnie.
Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się także zwycięstwem drużyny trenera Dariusza Maciejewskiego 81:73.

Cosinus Widzew Łódź - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 53:90 (15:17, 15:36, 12:14, 11:23)
Widzew: Angela Beadle 20, Sylwia Bujniak 10, Julia Drop 3, Magdalena Pisera 2, Aleksandra Pawlak 5, Magdalena Kruszyńska 5, Klaudia Gertchen 0, Roddreka Rogers 4, Wiktoria Zapart 0, Natalia Gzinka 4.