"Kwiatek" wiceliderem wyścigu w Portugalii

Jacek Żukowski
Sylvia Dąbrowa
Świetnie spisuje się w wyścigu Volta ao Algarve Michał Kwiatkowski z ekipy Sky. W piątkowej jeździe na czas zajął 4. lokatę i został wiceliderem imprezy.

Kolarze mieli do pokonania 18-kilometrowy odcinek wokół miejscowości Sagres. Najlepiej na trasie poradził sobie Hiszpan Jonathan Castroviejo (Movistar), który pokonał dystans w 21.24 min. Polak stracił do niego 5 sekund. Tyle samo co trzeci Słoweniec Primoz Roglic (Lotto-Jumbo), który został liderem imprezy. Nasz reprezentant traci do niego 22 sekundy.

Słabiej pojechał Irlandczyk Daniel Martin (Quick-Step), który wypadł poza czołową piątkę, a wcześniej prowadził w tym wyścigu. Przed kolarzami jeszcze dwa etapy, impreza zakończy się w niedzielę.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: "Kwiatek" wiceliderem wyścigu w Portugalii - Gazeta Krakowska