ŁKS rozgromił Sokoła! [Film]

Paweł Strzelecki
W przedostatnim sparingu tej zimy piłkarze ŁKS wygrali 6:0 z innym trzecioligowcem Sokołem Aleksandrów. To był dobry mecz podopiecznych trenera Marcina Pyrdoła.

Początek sobotniego spotkania był bezbarwny. Gra toczyła się głównie w środku pola. Walczono ofiarnie, ale bramowy sytuacji nie było. W szesnastej minucie groźnie zaatakowała drużyna Sokoła i mało brakowało, by Michałek minął Kołbę, ale skończyło się na strachu ŁKS.
Później jednak akacje łodzian nabrały rozmachu i na efekty nie trzeba było czekać. W szesnastej minucie prostopadłe podanie Wrzesińskiego do Michałka przechwycił Kołba, który szybko zainicjował akcję swojej drużyny. Piłka trafiła do Nowackiego, a ten dokładnie podał do Nowaka. Pomocnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywala i precyzyjnym strzałem zapewnił prowadzenie łodzianom. Pewnie ta akcja ucieszyła szkoleniowca, wszak gola wypracowali młodzieżowy. Nie minęły jeszcze trzy minuty, a było już 2:0. Dośrodkowanie Nowaka, strzałem głowa wykończył Radionow.
Już na początku drugiej części gry było 3:0. Akcję Cichowlasa i Radionowa ładnym technicznym strzałem wykończył Nowak. Po kwadransie gry młody pomocnik miał już na koncie hat tricka w tym spotkaniu. Po podaniu Pyrdoła, Nowak znów umieścił piłkę w siatce aleksandrowskiej drużyny. Dzieła zniszczenia Sokoła dokonali Rozwandowicz i Kowal, którzy w końcówce meczu zdobyli kolejne dwa gole. Kowal w swoim stylu, czyli skutecznego aż do bólu jokera, wykorzystał bramkową sytuację.
ŁKS odniósł zasłużone zwycięstwo, bo miał więcej z gry i znacznie lepiej prezentował się na boisku. Bardzo w tym meczu starał się Michał Michałek. Napastnik za wszelką cenę chciał udowodnić, że pozbycie się go z ŁKS było błędem. Jednak nie mógł wiele zdziałać. W tym meczu nie zagrali kontuzjowani Jakub Kostyrka, Patryk Szymański, Patryk Bryła i Damian Guzik.

ŁKS - Sokół Aleksandrów Łódzki 6:0 (2:0)
1:0 - Nowak (19)
2:0 - Radionow (22)
3:0 - Nowak (48)
4:0 - Nowak (63)
5:0 - Rozwandowicz (87)
6:0 - Kowal (90)

ŁKS: Kołba - Pyciak, Juraszek (46, Cichowlas), Ślęzak (75, Juraszek), Rozmus - Nowak (70, Sobociński), Kocot (75, Rozwandowicz), Rozwandowicz (46, Parydoł), Golański (46, Gamrot), Nowacki (46, Sarafiński) - Radionow (70, Kowal).

Sokół: Brudnicki (46, Ostrowski) - Pawlak, Bierżyński (75, Zwoliński), Woźniczak, Stępień - Rogalski (46, Zasada), Kobiera (60 Osowski), Knera (46, Marciniak), Chojecki (80, Pękała), Wrzesiński - Michałek.