ŁKS-Elana 0:1. Porażka po pierwszym celnym strzale rywali

2018-01-13 14:04

83 Komentarze
Dodaj komentarz

(pas)

Kibice wicelidera piłkarskiej drugiej ligi, ŁKS, mieli wreszcie okazję do obejrzenia w akcji swoich ulubieńców. Na sztucznym boisku przy ul. Minerskiej łodzianie przegrali z Elaną Toruń (lider tabeli grupy II trzeciej ligi) 0:1.
Dla zespołu prowadzonego przez trenerów Jacka Janowskiego i Wojciecha Robaszka było to dopiero pierwsze starcie sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Już wcześniej sztab szkoleniowy wyraźnie podkreślał, że zawodnicy są dopiero od niedawna ,,w treningu", stąd nie końcowy rezultat był tu najbardziej istotny.

W pierwszej połowie meczu gospodarze oddali dwa niecelne strzały, natomiast defensor gości Daniel Ciach trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron obraz gry był podobny. W 87 minucie wydawało się, że ełkaesiacy wyjdą na prowadzenie. Ale Mikołajowi Mascherze zabrakło precyzji w polu karnym. To się zemściło. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra uderzeniem z około 18 metrów popisał się bowiem Maciej Stefanowicz, który zaskoczył Michała Kołbę. Ciekawe, że był to dopiero pierwszy celny strzał zespołu z Torunia w tym spotkaniu.

W szeregach zespołu z al. Unii zobaczyliśmy wracającego po latach napastnika Rafała Kujawę oraz pozyskanego pomocnika Macieja Wolskiego (młodzieżowca).

Działacze obu drużyn ustalili, że zwycięzca meczu wpłaci tysiąc złotych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przypadku remisu, oba zespoły miały uszczuplić swoje portfele o pięćset złotych.

W kolejnym meczu kontrolnym, za tydzień ŁKS podejmie w Łodzi Polonię Środa Wielkopolska (ponownie na boisku przy ul. Minerskiej).

ŁKS - Elana Toruń 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Stefanowicz (90).
ŁKS: I połowa: Kazimierczak - Koprowski, Juraszek, Rozmus, Sobociński - Wolski, Bryła, Kocot, Pyrdoł - Radionow, Kujawa. II połowa: Kołba - Pyciak, Bielak, Rozwandowicz, Widejko - Guzik, Gamrot, Margol, Burkhardt, Kostyrka - Maschera.