ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Pierwsza liga żużlowa. Orzeł powalczy

Jan Hofman

2018-05-16 15:35

2018-05-16 15:36

Dodaj komentarz

Pierwsza liga żużlowa. Orzeł powalczy z Polonią

Jan Hofman

2018-05-16 15:35

Żużlowcy Orła zainaugurują szóstą kolejkę pierwszej ligi. Łodzianie w piątek zmierzą się w Pile z miejscową Euro Finannce Polonią.
Łodzianie nie najlepiej rozpoczęli tegoroczny sezon. Po pięciu seriach mistrzowskich pod-opieczni trenera Janusza Ślączki są na szóstej pozycji, mając na koncie tylko jedno zwycięstwo, remis i aż trzy porażki. To sprawia, że w klubie atmosfera jest daleka od sielskiej.

Także trzy porażki zaliczyli gospodarze piątkowej konfrontacji i to Polonia jest czerwoną latarnią ligi, ale należy pamiętać, że ma rozegrany jeden mecz mniej od Orła.

Wiadomo, że nie będzie to łatwy pojedynek i na pewno drużyny Polonii nie można zaliczać do słabeuszy. Świadczy o tym spotkanie z 14 kwietnia, kiedy do pilanie pokonali Zdunek Wybrzeże Gdańsk 48:42 (łodzianie przegrali z tym zespołem 40:50). Wówczas punkty wywalczyli: Tomas H. Jonasson - 13+1, Adrian Cyfer - 7+1, Tomasz Gapiński - 4+1, Pontus Aspgren - 9+1, Rafał Okoniewski - 12, Patryk Staniszewski - 0, Patryk Fajfer - 3+1.

Dobre nastroje szefom Orła psują nie tylko kiepskie wyniki drużyny. Sternicy łódzkiego klubu są także zbulwersowani przeciągającą się budową stadionu przy ul. 6 Sierpnia. Obiekt miał być oddany do użytku we wrześniu zeszłego roku. Poślizg jest duży, bowiem wykonawca poinformował ostatnio, że istnieje możliwość organizacji meczu ligowego dopiero 28 lipca. W połowie czerwca do urzędu nadzoru budowlanego ma zostać zgłoszona część już wykonanych prac, aby w pierwszych dniach lipca otrzymać częściowe pozwolenie na użytkowanie.

To mocno komplikuje terminarz Orła. 6 czerwca, 14 czerwca i 29 czerwca drużyna powinna już rywalizować na własnym torze, ale widać, że to nie będzie możliwe. Koszt wynajęcia innego stadionu to 94 tys. zł. Ewentualny walkower wyceniany jest na 300 tys.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się