Piłkarska ekstraklasa. Legia Warszawa bliżej tytułu

hof
Piłkarze Legii wygrali z Wisłą Płock 3:2 i są już blisko obrony tytułu mistrza Polski. Kolejny raz zawiódł Lech Poznań.

Piłkarze Lecha przegrali u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2, która nadal walczy o koronę.

Wielkie emocje przeżywali kibice w trakcie wczorajszego spotkania piłkarzy Legii Warszawa z Wisłą Płock. Mistrz Polski prowadził w 70 minucie 2:0 (pierwszego gola dostał w prezencie od bramkarza Wisły) i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Goście nie zamierzali jednak pasować i w 83 minucie doprowadzili do wyrównania. Dwie minuty wcześniej czerwoną kartkę (za drugą żółtą) ujrzał Mauricio i gospodarze grali w dziesiątkę. Potrafili jednak przyspieszyć i przeprowadzić atak, który dał im trzy punkty.

Legia Warszawa - Wisła Płock 3:2 (1:0)

1:0 - Cafu (35)

2:0 - Michał Kucharczyk (71)

2:1 - Alan Uryga (79)

2:2 - Kamil Biliński (83)

3:2 - Cafu (87)

18 sekund potrzebował Marcin Urynowicz, by strzelić pierwszą bramkę w spotkaniu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce. To najszybszy gol sezonu 2017/2018 w piłkarskiej ekstraklasie.

Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:2 (1:2)

1:0 - Marcin Urynowicz (1)
1:1 - Elia Soriano (21)
1:2 - Elia Soriano (28)
2:2 - Paweł Bochniewicz (58)

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

8. Zagłębie Lubin 35 49 42-40

Do zakończenia sezonu 2017/2018 piłkarskiej ekstraklasy zostały już tylko dwie kolejki mistrzowskie.