Piłkarze Widzewa wysoko pokonali w sparingu KSZO Ostrowiec

Batosz Kukuć
Grzegorz Gałasiński
Piłkarze Widzewa rozegrali czarty mecz sparingowy tej zimy. Tym razem wygrali 5:2 z innym trzecioligowcem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Łodzianie mieli zdecydowaną przewagę w pierwszej części spotkania. Już w 19 minucie Demjan bezwzględnie wykorzystał błąd obrony KSZO i zapewnił swojej drużynie prowadzenie. W 23 minucie jeden z obrońców gości zagrał ręką, a jedenastkę pewnie wykorzystał Michalski. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Janik.

Już na początku drugiej części spotkania dwoma udanymi asystami popisał się Mąka. Pierwszą w 56 minucie wykorzystał Jasiński, a po dwóch minutach Przybylski. W kolejnej akcji na 5:1 podwyższył Świderski. Goście drugiej części meczu zdobyli drugiego gola, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu Wolańskiego w polu karnym.

Widzew Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5:2 (2:1)
1:0 - Demjan (18)
2:0 - Michalski (24, karny)
2:1 - Janik (41)
3:1 - Jasiński (56)
4:1 - Przybylski (58)
5:1 - Świderski (62)
5:2 - Persona (64, karny)

Widzew: Humerski (46, Wolański) - Kozłowski (46, Niedziela), Kostkowski (46, Sylwestrzak), Zieleniecki (46, Miller), Pigiel (46, Zuziak), Michalski (46, Jasiński), Kwiek (46, Falon), Kristo (46, Kazimierowicz), Pieńkowski (46, Mąka), Demjan (46, Świderski), Stanek (46, Przybylski)

Materiał oryginalny: Piłkarze Widzewa wysoko pokonali w sparingu KSZO Ostrowiec - Express Ilustrowany