ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Rezerwowy Pafka. Przybyszewskiego - ulica fanów Roberta...

Rezerwowy Pafka

2018-04-03 09:00

2018-04-03 09:00

5 Komentarzy
Dodaj komentarz

Rezerwowy Pafka. Przybyszewskiego - ulica fanów Roberta Kubicy

Rezerwowy Pafka

2018-04-03 09:00

Święta minęły. Czas wrócić do łódzkiej szarej(?) rzeczywistości.
W godzinach szczytu ulica Przybyszewskiego, między Placem Remyonta, a ulicą Rydza śmigłego i odwrotnie, zamienia się w prawdziwy tor wyścigowy. Mogą tu prezentować swoje umiejętności naśladowcy Roberta Kubicy, a może raczej Krzysztofa Hołowczyca, który za złamanie przepisów ruchu drogowego właśnie stracił prawo jazdy.
W komunikacyjnym chaosie, spowodowanym nieudaną reformą i zamykaniem na czas remontu kolejnych ulic, który zafundował nam - mieszkańcom - Urząd Miasta Łodzi, Przybyszewskiego zamienia się w Ulicę Bezprawia. Tak naprawdę to jej patronem powinien być legendarny kowboj Hollywood - John Wayne. Myślę jednak, że i on miałby tu ogromne kłopoty z zaprowadzeniem porządku.
Na fragmentami za wąskiej ulicy korek robi się niemiłosierny. Kierowcy samochodów, żeby zyskać cenny czas, robią co mogą, żeby pokazać, że mają fantazję, refleks i wielką determinację. Co chwili słychać pisk opon, ryk pracujących na maksymalnych obrotach silników oraz krzyki przerażonych przechodniów.
Nagminne jest bowiem wyprzedzanie tramwajów z lewej strony - trzeba zmieścić się przed tramwajem i zdążyć jeszcze przed nadjeżdżającymi z przeciwka autami. Ci co mają w sobie mniej z Kubicy, a więcej z... kaskadera, pędzą prawą stroną, a ponieważ ulica jest za wąska, więc prują po chodniku, zmuszając przechodniów do panicznej ucieczki i przyklejania się do ścian odrapanych domów.
Doskonale to wszystko widać zza szyb tramwajów, stojących w korku i czyniących z rozkładów jazdy wytwór kosmitów. Wielka szkoda, że świadkami tego bajzlu nie są ci, którzy do niego doprowadzili.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(5)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gdzie policja i straż miejska?

+6 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łódź stolicą dresiarzy (gość)  •

Koszą Januszy za przejście na czerwonym, piwko w parku lub staruszki za handel pęczkiem pietruszki z działki? Wiadomo, tam gdzie można oberwać, tam ich nie ma.

skomentuj

Niby racja ale:

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pedalot (gość)  •

straż miejska nie może zatrzymywać pojazdów silnikowych w ruchu, za wyjątkiem naruszających zakaz ruchu i wjazdu, drogówka nie kosi za pietruszkę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Policja schowana, władza hoduje bezprawie

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

brrrum (gość)  •

Polacy mają za zadanie powybijać się wzajemnie (bośmy głupcami).

odpowiedzi (0)

skomentuj

Walić

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pedalot (gość)  •

burasów samochodowych!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bezprawie

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

A gdzie są służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i przepisy ruchu drogowego te od bezpieczeństwa ganiają po rynkach za babciami z pietruszką bo te im krzywdy nie zrobią a ci od ruchu drogowego udają że nic złego się nie dzieje i nie będą się szarpać bo nigdy nie wiadomo kto prowadzi takie auto. Wystarczy postawić dwa radiowozy tylko takie które nie będą się bać zatrzymać i wlepić mandat

odpowiedzi (0)

skomentuj