ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Rugby. Drużyna KS Budowlani zagra sparing z Siedlcami

pas

2018-03-15 14:00

2018-03-17 07:51

10 Komentarzy
Dodaj komentarz

Rugby. Drużyna KS Budowlani zagra sparing z Siedlcami

pas

2018-03-15 14:00

Były świetny rugbista, mistrz Polski i reprezentant kraju Maciej Pabjańczyk przekazał na informację na temat startujące w ekstralidze drużyny KS Budowlani.
Zespół pozostaje praktycznie bez zmian podaje Maciej Pabjańczyk. Trzon zespołu będą tworzyć najzdolniejsi gracze młodego pokolenia wychowankowie Klubu oraz zawodnicy KS Posnania, który to klub nie staruje w rozgrywkach rugby 15. Barw drużyny będą też bronić zawodnicy z Ukrainy oraz na najważniejsze mecze mają przyjeżdżać rugbiści występujący na co dzień w lidze francuskiej. Gracze przygotowują się do sezonu na własnych obiektach. Tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek zaplanowany został sparing z ekipą z Siedlec. Przed premierowym meczem wyjeżdżamy na trzydniowe zgrupowanie.
Z powodów osobistych z pomocy w prowadzeniu zespołu zmuszony został zrezygnować Artem Hlynka, zastąpi Go najprawdopodobniej szkoleniowiec z Gruzji, który będzie współpracował z Merabem Gabunią. Kierownikiem drużyny został Tomasz Janowski.

W sobotę o godz. 15 w Genewie reprezentacja Polski w rugby 15 pod wodzą nowego trenera Irlandczyka Duaine Linsday zagra mecz Rugby Europe Trophy. Nie będzie żadnego zawodnika grającego w łódzkich klubach. Szkoleniowiec powołał natomiast dziewięciu zawodników występujących we Francji, w tym zasłużonych dla Łodzi Kamila Bobryka i Kacpra Ławskiego. Pięciu zawodników Master Pharm Budowlani było natomiast zgrupowaniu drużyny narodowej rugby 7 w Tunezji: Bartosz Kubalewski, Mateusz Matyjak, Krystian Pogorzelski, Dawid Plichta i Robert Bosiacki.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(10)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Gdyby nie rodzina Chudzików i Wiejskich

+3 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Anty Serafin (gość)  •

To rugby w Łodzi by nie było ... oni uratowali Budowlanych przed rozpadem w 2000 roku i doprowadzili do sukcesów wiec nie siejcie propagandy! I nigdy nie wzięli z klubu złotówki zawsze pracowali społecznie !!!!

skomentuj

Taaa...Marcin Chudzik byłe menedżerem za darmo...

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

księgowa (gość)  •

Brał tylko 20% ale budżet był mały to i pieniędzy niewiele. Tak powstała siatkówka. Jest budżet 60% z miasta i spółek miejskich i jest kasa dla Marcina.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oj księgowa ksiegowa

+2 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Budowlani rugby&siatkówka&zapasy (gość)  •

Jakbyś wiedział to rodzina Chudzików zawsze sponsorowała podkreślam sponsorowała ! I wszyscy od Wiesława przez Marcina do Bartka nigdy nie wzięli złotówki z Budowlanych a poświęcili na rozwój klubu pół swojego życia i mnóstwo prywatnych pieniędzy !!! Wiec nie obrażaj ludzi jak nie masz pojęcia

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do Anty

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rugby łączy nie dzieli (gość)  •

Oczywiście osoby, które znają sytuację zgodzą się co do jednego.Rugby nie byłoby w Lodzi bez wsparcia rodziny Chudzikow oraz trenera Wiejskiego. Jednocześnie w 2010 roku nie mielibyśmy już drużyny rugby w
Łodzi, gdyż KS był w kiepskiej kondycji finansowej. Dlatego przy udziale również rodziny Chudzikow powstała Spółka, która odnosi sukcesy. Rozumiem, że ambicje KS są wielkiej, ale jak to mówią "mierz siły na zamiary". Dotychczasowe osiągnięcia KS w ekstralidze to blamaż. A tak, mogło być pięknie. Szkolenie mlodych zawodników poszczególnych grup wiekowych w KS a potem najlepsi graliby w Spółce. Ale wiadomo, zawsze chodzi o pieniądze i kto jest ważniejszy. Szkoda, bo traci na tym całe środowisko rugby. Z rugbowym pozdrowieniem dla zawodników obu drużyn i kibiców . Szanujmy się.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pabiańczyk

+13 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Daro (gość)  •

No jeśli Pabianczyk i Chudzik firmują swoimi nazwiskami KS Budowlanych to ja nie wróżę sukcesów. Dwóch ludzików którzy dla własnych korzyści zabijają rugby w Łodzi. Rozumiem, że w przypadku niemożliwości dogrania sezonu do końca, Pabjańczyka będzie można rozliczyć z wzięcia dotacji?
Dałeś się wypuścić Chudzików, my będziemy Ci patrzeć na ręce.

skomentuj

Daro, kim ty kuffa jesteś, pajacu?

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rado (gość)  •

że tak plujesz...?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Chudzik

+9 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rugby (gość)  •

No w Łodzi to nazwisko raczej nie należy do popularnych, ciągle wypływają jakieś afery z nimi związane. Marcin Chudzik do dziś nie rozliczył się za niezapłacone faktury z 2014 roku.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Realia

+14 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Pabianczyk daj juz sobie spokoj z tymi bredniami!!! 2-3 kolejka i nie ma skladu zeby wystawic. W tej formie przygotowania to samobojstwo dla tych mlodych zawodnikow jak wybiegna na boisko !!!!! Na jaki wazny mecz maja przyjechac zagraniczni????O miejsce 9???

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ten trzon z wychowanków to będzie trzech czy czterech dzieciaków??

+15 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ksb (gość)  •

Kolejny sezon ośmieszania klubu i sekcji się szykuje ale Chudziki z tego słyną. Ważne że dotacja z miasta weszła. Czyli w przyszłym sezonie liga 12 drużyn bo jak znowu będzie spadek to Wiejski będzie miał zadanie przeforsować powiększenie ligi żeby dotację dostać. Tylko tych dzieci szkoda bo zamiast się spokojnie ogrywać ze słabszymi drużynami na dzień dobry dostaną Mistrzów Polski o ile po sparingu z Siedlcami zbierze się ekipa. Moim zdaniem żadnego sparingu nie będzie.

skomentuj

Mirek Ż. i Grzegorz U.

+3 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ser@fin to oszust (gość)  •

dajcie już spokój...

odpowiedzi (0)

skomentuj