ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Rugby kobiet. Łodzianki idą w ślady reprezentantki Polski

pas

2018-01-18 15:00

2018-01-18 15:00

Dodaj komentarz

Rugby kobiet. Łodzianki idą w ślady reprezentantki Polski

pas

2018-01-18 15:00

Łódzkie kobiece rugby ma się czym pochwalić.
Marta Jarecka, która zaczynała od trenowania w Atomówkach dostała powołanie na prestiżowy Turniej Super7's w Australijskim Brisbane.
W jej ślady idą trzy młode Atomówki: Julia Tkaczyk, Alicja Stefanowicz i Oliwia Górska, które dostały powołania na wspólne zgrupowanie Reprezentacji Kobiet Rugby7 U16 i U18, a Tosia Robak i Wiktoria Zimnowłodzka są na rezerwie. Konsultacja odbędzie się 19-26 stycznia w Myślenicach. Powołania otrzymały także Julia Daszyńska (U16) i Julia Pustkowska (U18) z KS Budowlani Łódź. Na zgrupowaniu obecny będzie także trener Atomówek Zbigniew Grądys.
- Kobiece rugby w Polsce rozwija się w szybkim tempie, coraz więcej dziewczyn chce uprawiać olimpijską odmianę rugby7 – mówi Zbigniew Grądys – na jesień zorganizowaliśmy pierwszy turniej U16, w którym udział wzięło 5 drużyn z Polski. Na wiosnę planujemy już rozegrać Pierwsze Mistrzostwa Polski Kobiet U16 w Rugby7. Będzie to cykl 3 turniejów Grand Prix, czekamy tylko na zatwierdzenie regulaminu przez Polski Związek Rugby

Trwa rekrutacja do drużyn żeńskich treningi odbywają się w środy godz. 18 i piątki godz. 16.3o w Hali Społem przy ul. Północnej 36.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się