Rugby. Łodzianie zostali samodzielnym liderem ekstraligi!

W ekstralidze rugby drużyna Master Pharm Budowlani została samodzielnym liderem.

Depcząca łodzianom po piętach Pogoń Siedlce pokonała Lechię Gdańsk 23:12 (20:5), ale nie zdobyła bonusowego punktu. Budowlani Lublin pokonali Juvenię 33:15 (14:8). W weekend Budowlani SApodejmują Lechię Gdańsk, a KS Budowlani grają w Gdyni z Arką.

Mistrzowie Polski i liderzy tabeli Master Pharm Budowlani pokazali klasę (szczególnie po przerwie) na Wybrzeżu. Łódzcy rugbyści pokonali Arkę Gdynia, zdobywając bonusowy punkt. W pierwszej połowie mgra była wyrównana.
Na naszą postawę w tej fazie gry wpływ miała długa przerwa w rozgrywkach i to, że przystąpiliśmy do walki, praktycznie wysiadając z autokaru mówi trener Przemysław Szyburski.
W drugiej połowie dominacja łodzian nie podlegała dyskusji. W 55 minucie czwarte przyłożenie, premiowane bonusem, zaliczył reprezentant Polski Piotr Karpiński II. Zdominowaliśmy rywali w młynie dyktowanym. W tym elemencie gry nie mieli nic do powiedzenia. Dobrze w ataku spisywali się Dariusz Kaniowski i Patryk Reksulak. Z bardzo dobrej strony pokazali sę nasi zmiennicy mówi szkoleniowiec. Już w 24 minucie musiał opuścić boisko jeden z graczy z RPA Wiets Botes. W ferworze walki rywal rozciął mu podbródek. Trzeba było założyć szwy. Zawodnik chciał grać dalej, ale to nie miało sensu.
RC Arka Gdynia Master Pharm Budowlani 17:48 (10:14)
Punkty Arka: Szymon Sirocki 10 (2P), Daniel Podolski 5 (P), Dawid Banaszek 2 (pd).
Punkty Master Pharm Budowlani: Paul Walters 11 (4pd, DG), Bartosz Kubalewski 5 (P), Toma Mchedlidze 5 (P), Paweł Stępień 5 (P), Piotr Karpiński II 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Bartosz Kościeliski 5 (P), Damian Wlaźlak 5 (P), Maciej Orłowski 2 (pd).
Master Pharm Budowlani: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze (62, Kościelski), Karpiński II (64, Witkowski), Botes (24, Ignaczak), Stępień (46, Justyński), Staphorst, Walters (62, Kozakiewicz), Kaniowski (64, Orłowski), Reksulak, Kubalewski, Matyjak (64, Wlaźlak), Bosiacki.

Rugbyści beniaminka ekstraligi Blachy Pruszyński Budowlani wygrali drugą połowę meczu z Ogniwem Sopot. Przez 25 minut przebywali pod polem punktowym rywali Przeprowadzili najładniejszą, skuteczną akcję meczu. Paweł Poniatowski znakomicie zagrał do Tomasza Gasika. Niestety, wcześniej sopocianie dominowali na boisku. W 39 minucie zaliczyli czwarte, premiowane dodatkowym punktem, przyłożenie. W 52 minucie prowadzili 33:0. Zdaniem trenera Przemysława Pietrzaka, to był najlepszy, obok derbów, ligowy mecz beniaminka.
Blachy Pruszyński KS Budowlani Łódź MKS Ogniwo Sopot 14:38 (0:26)
Punkty Blachy Pruszyński Budowlani: Tomasz Gasik 9 (P, 2pd), Oskar Górski 5 (P).
Punkty Ogniwo Sopot : Łukasz Szablewski 11 (P, 3pd), Adam Piotrowski 5 (P), Levani Shashiashvili 5 (P), Grzegorz Szczepański 5 (P), Mariusz Wilczuk 5 (P), Robert Graban 5 (P), Robert Rogowski 2 (pd).
Drużyna Blachy Pruszyński Budowlani grała w następującym składzie : Zabokrzycki, Wasiński, Kacprowicz, Górski, Poniatowski, Kociński, Kinasi, Królikowski, Losaberidze, Brzozowski, Pustkowski, Gasik, Hlynka, Kornatovski, Wrona oraz Rosikhiu, Stolarz, Kapustka, Tarnawski, Szczepaniak, Zieliński.