Rugby. Wygrali rozgrywki i mają najskuteczniejszego zawodnika

Rugbyści Master Pharm Budowlani obronili tytuł mistrza Polski, pokonując w finale Ogniwo Sopot 16:3.

Łódź godnie uhonorowała championów. Otrzymali z rąk prezydent miasta nagrodę 150 tysięcy złotych, która zostanie podzielona między zawodników i sztab szkoleniowy. Tytuł to nie jedyny sukces łodzian. Najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek został łącznik ataku Paul Walters, który zdobył 181 punktów. Miałby ich więcej, ale z powodu kontuzji nogi (którą perfekcyjnie kopie piłkę) wystąpił jedynie w samej końcówce finałowego starcia.
Najbardziej efektowym kopem Paul popisał się w meczu z Pogonię Siedlce. Jego drop (kop z gry) w ostatniej sekundzie pojedynku z Pogonią Siedlce dał zwycięstwo łodzianom 19:16. Drugi w klasyfikacji Szymon Sirocki z Arki Gdynia zdobył 123 punkty. Jedenaste miejsce w tej klasyfikacji zajął gracz spadkowicza z ekstraligi Blachy Pruszyński Budowlani. Kamil Brzozowski zapisał na swoim koncie 55 punktów.

Na grudniową konsultacją kadry U 18 do Centneiwa powołania dostało czterech zawodników KS Budowlani: Igor Białek, Patryk Olejnik, Wojciech Nejc i Jakub Szerment. Na liście rezerwowej jest Dominik Górny. Na konsultację zostało powołanych 14 młodych rugbystów beniaminka ekstraligi Orkana Sochaczew.