Siatkówka. Kontuzja libero nie przeszkodziła wygrać drużynie Grot Budowlani

Mecz Ligi Siatkówki Kobiet w Atlas Arenie zakończył się pewnym zwycięstwem osłabionych łodzianek 3:0, ale walka była zacięta

W pierwszym secie łodzianki prowadziły już 6:1. Świetną zagrywką popisała się Kąkolewska. Piłka wpada w sam narożnik boiska. Potem dobrze kończyła akcje Polańska. I nagle nasza drużyna stanęła. Na dodatek jedyna libero łodzianek - Witkowska doznała urazu. W tej sytuacji Jako libero musiała zagrać Kędziora. Nie grała Grobelna i to było widać na parkiecie. Rywalki doprowadziły do remisu. Potem trwała zażarta walka. Twardowska oszukała blok i łodzianki wygrały seta.
W kolejnej partii obraz gry się nie zmienił. Nadal walczono zacięcie.
Po kolejnym asie serwisowym Kąkolewskiej drużyna Budowlanych prowadziła 13:9. Ostrowianki nie dawały za wygraną i wyszły na prowadzenie 16:14! Na szczęście dobry blok, skuteczna Twardowska i Kąkolewska - te atuty pozwoliły z nawiązką odrobić straty i wygrać.
W trzecim secie rywalki prowadziły 6:3, a potem, jak to w tym meczu, trwała zacięta walka o każdy punkt. Skuteczny blok i... skuteczna Twardowska dały wygraną za trzy punkty.
W pierwszym meczu łodzianki wygrały 3:1.
W poprzedniej kolejce   podopieczne Błażeja Krzyształowicza przełamały złą passę i wygrały z POLI Budowlanymi Toruń 3:0.

MVP: Agnieszka Kąkolewska

Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:23, 25:21, 25:23)

Budowlani: Cutura (15), Polańska (10), Kąkolewska (18), Twardowska (19), Vincourova, Grajber (4), Witkowska (libero) oraz Kędziora (libero), Polak i Muszyńska
KSZO: Stroiwąs (7), Miros (16), Skrzypkowska (5), Soter (8), Łyszkiewicz (11), Gryka (1), Pauliukouskaya (libero) oraz Markiewicz (libero), Szałankiewicz, Biedziak i Wańczyk (1)

Materiał oryginalny: Siatkówka. Kontuzja libero nie przeszkodziła wygrać drużynie Grot Budowlani - Express Ilustrowany