Siatkówki. Drużyna Grot Budowlani wygrała, ale po pięciu setach!

Po zdobyciu Pucharu Polski miało być na bogato, pokaz sportowej siły i mocy.

Chyba jednak zbyt długo w Łodzi świętowano sukces. Ostatni zespół siatkarskiej ekstraklasy okazał się godnym rywalem łódzkiego potentata. Ku zaskoczeniu publiczności wygrał dwa pierwsze sety. W trzecim prowadził 5:3 i 6:4 i 10:7 i 12:8. W końcówce seta łodzianki zagrały trochę lepiej, od stanu 17:17 przejęły inicjatywę i pewnie wygrały. W czwartym secie zespół MKS walczył o sukces punkt za punkt. W końcówce łodzianki pokazały, że miejsce w czołówce nie jest przypadkowe.
W decydującym piątym secie walka była twarda i wyrównana (8:8), ale znów końcówka należała do łodzianek.
Nie da się ejdnjak ukryć, że doszło do niespodzianki. Zespół Grot Budowlani zamiast trzech, zdobył tylko dwa punkty.

Grot Budowlani - MKS Dąbrowa Górnicza 3:2
(24:26, 18:26, 25:17, 25:17, 15:11)

Grot Budowlani Łódź: Cutura, Polańska, E. Polak, Kąkolewska, Piotrowska, Twardowska, Grobelna, Vincourova, Grajber. Libero: Muszyńska.

Zawodniczki ŁKS Commercecon grają dziś z Impelem we Wrocławiu (17).

Materiał oryginalny: Siatkówki. Drużyna Grot Budowlani wygrała, ale po pięciu setach! - Express Ilustrowany