Siódme sparingowe zwycięstwo piłkarzy Widzewa!

hof
Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
Piłkarze Widzewa po raz kolejny udowodnili, że nie ma na nich mocnych tej zimy. Podopieczni trenera Franciszka Smudy pewnie 2:0 pokonali lidera trzeciej ligi (grupa II) - Elanę Toruń. To siódme zwycięstwo zespołu z al. Piłsudskiego w tegorocznych grach kontrolnych.

Gospodarzom tylko na początku spotkania udało się zdominować wydarzenia na boisku. Jednak po kwadransie gry do głosu doszli widzewiacy, którzy zaczęli przeprowadzać groźne akacje. Łodzianie objęli prowadzenie po golu Karola Stanka.
Druga bramka padła po przerwie po bardzo dobrej akcji. Precyzyjnie podawał Jakub Jasiński, a Kacper Falon minął bramkarza gospodarzy po czym posłał piłkę do siatki.

W drugiej części meczu trener Smuda, tradycyjnie już, wymienił już całą jedenastkę, ale nie miało to większego wpływu na jakość drużyny. To widzewiacy dyktowali warunki na boisku. Dziś nie wystąpili kontuzjowani Mateusz Michalski oraz Bartłomiej Rakowski.

Elana Toruń - Widzew Łódź 0:2 (0:1).

0:1 - Stanek (31)
0:2 - Falon (52)

I połowa: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Michał Miller, Marcin Pigiel - Daniel Mąka, Dario Kristo, Aleksander Kwiek, Marek Zuziak - Robert Demjan, Karol Stanek.

II połowa: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Kacper Pipczyński - Marcin Pieńkowski, Maciej Kazimierowicz, Kacper Falon, Jakub Jasiński - Daniel Świderski, Michał Przybylski.