Szóste zwycięstwo piłkarzy Widzewa. Tym razem pokonany Górnik

hof
Trzecioligowi piłkarze Widzewa wygrali szósty mecz sparingowy tej zimy.Tym razem łodzianie pokonali 5:0 Górnika Konin.

Bez wątpienia kibice drużyny z al. Piłsudskiego mogą być zadowoleni nie tylko z wyniku. Łódzka drużyna po raz kolejny zagrała ciekawy futbol, a to pozwala z wielkim optymizmem oczekiwać na ligowe spotkania.
W pierwszej połowie spotkania, kiedy był na boisku najsilniejszy skład, podopieczni trenera Franciszka Smudy zademonstrowali dojrzały i prowadzony z polotem i rozmachem futbol. Nie można się było zatem dziwić, że widzewiacy całkowicie zdominowali rywala i to oni nadawali ton wydarzeniom na boisku.

Cenne jest to, że piłkarze drużyny z al. Piłsudskiego zaprezentowali cały szereg skutecznych rozwiązań boiskowych. W pierwszej części spotkania łodzianie zdobyli gole z płynnej akcji przeprowadzonej przez kilku zawodników, pokonali bramkarza z rzutu karnego oraz udanie wykończyli stały fragment gry, strzelając bramkę po rzucie rożnym.
To na pewno świadczy o sporych możliwościach tej drużyny. Zapewne prezes Przemysław Klementowski nie żałuje pieniędzy, wydanych w zimie na wzmocnienia drużyny.
Po przerwie szkoleniowiec RTS wymienił całą jedenastkę. Gra zespołu straciła nieco na jakości. Nie było już tylu płynnych akcji, ale to nadal łodzianie byli stroną przeważającą.

Widzew - Górnik Konin 5:0 (3:0)
1:0 - Demjan (12)
2:0 - Michalski (18, karny)
3:0 – Kristo (28)
4:0 - Niedziela (65)
5:0 - Mąka (90, karny)
I połowa: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Michał Miller, Marcin Pigiel - Mateusz Michalski (25, Bartłomiej Niedziela), Dario Kristo, Aleksander Kwiek, Marek Zuziak - Robert Demjan, Marcin Pieńkowski.
II połowa: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Kacper Pipczyński - Karol Stanek, Maciej Kazimierowicz, Kacper Falon, Daniel Mąka - Daniel Świderski, Michał Przybylski.

I połowa: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Michał Miller, Marcin Pigiel - Mateusz Michalski, Dario Kristo, Aleksander Kwiek, Marek Zuziak - Robert Demjan, Marcin Pieńkowski.

Materiał oryginalny: Szóste zwycięstwo piłkarzy Widzewa. Tym razem pokonany Górnik - Express Ilustrowany