ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Tysiące kibiców Widzewa było naprawdę wzruszonych

(bart)

2017-03-20 12:00

2017-03-20 12:01

127 Komentarzy
Dodaj komentarz

Tysiące kibiców Widzewa było naprawdę wzruszonych

(bart)

2017-03-20 12:00

Przed meczem z Motorem Lubawa na stadionie przy al. Piłsudskiego odbyła się ceremonia otwarcia. W trakcie niespełna godziny było mnóstwo emocji.
1/2

Stadion przy al. Piłsudskiego prezentuje się niezwykle okazale

(© paweł łacheta)

Wprawdzie spotkanie III-ligowych piłkarzy Widzewa Łódź z Motorem Lubawa rozpoczęło się o godz. 19.10, ale bramy pięknego stadionu przy al. Piłsudskiego zostały otwarte już o 16.30. Natomiast około 18.30 rozpoczęła się oficjalna uroczystość otwarcia obiektu.

Ceremonię prowadził Marcin Tarociński, który będzie także spikerem podczas spotkań podopiecznych trenera Przemysława Cecherza w meczach o punkty.


Wiceprezes Widzewa Przemysław Klementowski podziękował władzom Łodzi oraz wszystkim osobom, którym ten klub jest bliski za ich wsparcie w wybudowaniu stadionu. Wyraźnie podkreślił przy tym, że długofalowym celem pozostaje awans do ekstraklasy, chociaż wiadomo, iż w tym sezonie będzie to niesamowicie trudne.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała prezydent miasta Hanna Zdanowska.

- Tak naprawdę jeszcze niedawno mało kto wierzył, iż spotkamy się wszyscy w tym miejscu i w tak wyjątkowym momencie. Macie wspaniałą historię, macie świetnych kibiców. Wierzę, że drużyna już niebawem sprawi, że rozgrywki ekstraklasy znów będą toczyły się w Łodzi - powiedziała Zdanowska.

Honorowymi gośćmi było wielu byłych zawodników Widzewa, z którym w różnych okresach odnosili sukcesy. Wymieńmy chociażby: Zbigniewa Bońka, Józefa Młynarczyka, Mirosława Tłokińskiego, Tadeusza Gapińskiego, Marka Koniarka, Tomasza Łapińskiego, Zdzisława Kostrzewińskiego, Andrzeja Możejkę, Marka Citkę, Wiesława Surlita, Piotra Szarpaka, Wiesława Wragę, Zbigniewa Wyciszkiewicza, Sławomira Gulę, Tadeusza Gapińskiego, Andrzeja Kretka, czy Mirosława Myślińskiego.

Boniek, aktualny prezes PZPN, zdobył symbolicznego pierwszego oficjalnego gola na nowym obiekcie. Później, wraz z Młynarczykiem wykopnął w trybuny kilkanaście piłek z autografami.

- Kiedy ja grałem tu w piłkę, na tej trybunie byli wasi dziadkowie, potem wasi dziadkowie, a dzisiaj jesteście wy. Aż głos się załamuje, kiedy się widzi taki stadion. Śliczny obiekt, wspaniali kibice. To do czegoś zobowiązuje. Trzeba trochę cierpliwości i będą wielkie sukcesy. Zwracam się też do trybuny ViP-ów. Kiedy ma się taki stadion i takich fanów, nie można zawieźć oczekiwań. Liczymy na was. Za cztery, pięć lat Widzew może walczyć o mistrzostwo Polski - stwierdził Boniek.

Z kolei Młynarczyk zasugerował, że „na tak wspanałym obiekcie źle w piłkę grać się po prostu nie da”.

Widzów rozgrzał też znany z wielokrotnego prowadzenia dopingu na Widzewie „Stolar”, z murawy zachęcał do śpiewania wszystkie cztery trybuny.

Nie zabrakło również blisko 1000-osobowej grupy zaprzyjaźnionych z kibicami Widzewa fanów Ruchu Chorzów. Wprawdzie tego samego dnia piłkarze „niebieskich” rozgrywali mecz z Zagłębiem w Lubinie, ale na ich kibiców został nałożony zakaz wyjazdowy. Sympatycy Ruchu wywiesili transparent: ,,Z Górnego Śląska ślemy życzenia. Niech ten stadion spełni wszystkie widzewskie marzenia’’.

Komentarze

(127)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zgoda

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Widzew ELKSA (gość)  •

Widzew i LKS sialalalala
Jest nas dwóch :Widzew i LKS

skomentuj

chyba lks różyca

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA (gość)  •

„Dziennik Łódzki” natomiast, pospieszył w poniedziałek z informacją, że na ŁKS-ie rozpisują przetarg na dokończenie sky boxów, żeby ŁKS mógł również zarabiać na ich wynajmie. Mało tego, tytułem „ŁKS jak Widzew będzie zarabiać na lożach stadionu” gazeta nie daje wątpliwości, że decyzja już pewnie jest podjęta, w czyje ręce trafią sky boxy. Tutaj już żaden Maciaszczyk nie będzie wywoływał wojenki o zarządzanie lożami przez MAKiS. Tutaj tak ma być od razu i bez cienia wątpliwości. Od razu też oczywiście użyto argumentacji, że skoro tak jest na Widzewie, to chyba MAKiS nie zrobi inaczej na al. Unii? Trzeba traktować równo! No to czekamy na kolejne tysiące złotych, utopione w studni bez dna w wiacie przystankowej obok dworca Łódź Kaliska. A także na hordy sponsorów, czekających tylko na wynajem sky boxów i oglądanie niczym z apartamentu w hotelu Andels panoramy Łodzi.

Oni naprawdę sądzą, że tam zaraz rzucą się sponsorzy do wynajmowania tych powierzchni. Ja wam powiem kto wynajmie te sky boxy: pierwszy wynajmie firma „Tomadex”, drugi „Keeza”, a trzeci ich najsłynniejszy kibic Szulc Tomasz. Co łączy ich wszystkich? Wszystkie te firmy należą do tego ostatniego. Sukces będzie ogłoszony, bo od razu trzy sky boxy znajdą właściciela, a że zapłaci za to jedna osoba, to nie ma co drążyć. Czwarty wynajmie Cosinus – w środku miejsce znajdą szczęśliwi posiadacze karnetów rozdanych za darmo na Starym Polesiu, po to, by jednak zaliczyli parę lekcji, choćby przyrody – odbędą się one w trakcie meczu, co przyciągnie na stadion dodatkowe trzy osoby. Niestety wykluczeni społecznie, nieposiadający karnetów bywalcy staropoleskich bram, będą musieli obejść się smakiem i wciąż szukać szansy na prawdziwą dziurę w płocie. A że ogrodzenie jest dość pokaźne wokół stadionu, wierzę że w końcu im się uda – sezon trwa!

Nie zapominajmy też o osobnej loży dla jaśnie pana z Piaseczna i jego przydupasie, który znów widziany był ostatnio w amfiteatrze. Sylwek weźmie też jednego sky boxa dla siebie, takiego z lustrem weneckim, co by wspomniani dżentelmeni mogli się ze sobą bawić bez krępacji. A może do igraszek przyłączą się też dwaj „przyjaciele” pewnego kapitana pewnej drużyny z Warszawy?

***

W tym miejscu należy pochwalić ełkaesiaków za znajomość geografii – widać że na lekcję z tego przedmiotu musieli wcześniej kogoś do Cosinusa wysłać, mimo że przecież nie musieli. Kilku kibiców jest biegłych z zakresu mapy Polski, po raz kolejny udowadniając, że wiedzą, na które wyjazdy za swoją drużyną, w którą część kraju lepiej nie zabierać swoich flag. Obecnie sytuacja wygląda w ten sposób, że flagi ŁKS-u najdłuższą drogę przebywają z magazynku prosto na amfiteatr i ani kroku dalej. Mecz zgody – lepiej nie. Wyjazd na ŁKS – nie no lepiej nie ryzykować. I tak jedynie flaga ŁKS ŁÓDŹ POLSKA, w reprezentacyjnych barwach, przemierza kolejne kilometry po polskich drogach, samotnie wisząc na smutnym jak pizda sektorze kibiców ŁKS na wyjeździe.

odpowiedzi (0)

skomentuj

W Łodzi nadal bez zmiany

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

żydowski kałes ap jebany (gość)  •

TYLKO WIDZEW RTS

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kibice

+8 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

masterofretkinia (gość)  •

Raz wy macie lepszą drużynę raz my. Derby pokazują że my częściej. W tym sezonie wy macie lepszą icki spod dworca ale kibicowsko jesteście miażdżeni a najlepszym tego dowodem jest wasz skowyt na różnych forach. Pozostaje wam tylko krojenie flag choć to też w myśl zasady my wam, wy nam raz na jakiś czas. Szkoda że nie jesteście tacy skuteczni w zapełnieniu tej swojej trybunki z której leje cała Polska. Pajace bez stadionu i kibiców.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Patologia

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

która (gość)  •

nie potrafi normalnie iść na mecz tylko zawsze zadymy robią tu nie piszą ale w papierowym wydaniu owszem na Policja wystąpi do ŁZPN i Wojewody więc zakaz na pewno dostaną zresztą po co oni na mecze mają chodzić i tak nie ma na co patrzeć!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Połączcie Siły

+6 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jezus (gość)  •

Moi kochani. Drodzy kibice LKS-u i Widzewa pogódźcie sie ze sobą. Połączcie siły. Razem byście byli najlepsza ekipa w Polsce i w głębi każdy z was o tym doskonale wie. A każda inna ekipa na sama myśl przyjechania do Łodzi czy to na Widzew czy na LKS,miałaby pełne gacie. Łódź była by najlepsza w Polsce. Po co ta nienawiść między sobą?.... Najlepsza i Najsilniejsza zgoda w Polsce

skomentuj

???

+8 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xdfg (gość)  •

Serio??? Czy ty jesteś normalny??? to tak jakbyś połączył Ległe i Polonie, Lechie i Arke albo Ruch i Górnik. Łódź to miasto derbowe i tak ma być, trzeba tylko uczynic te derby najwiekszymi w Polsce. Rywalizacja ŁKS i Widzewa trwa od lat i to sprawia że Łódź ma swój klimat nie tak ja w Poznaniu gdzie jest tylko Amica i ma caly monopol, to juz nie to samo

odpowiedzi (0)

skomentuj

.

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

Jezu ma racje co do rywalizacji niech będzie ale tylko na boisku między piłkarzami a nie pseudokibicami tej patologi to raczej się nie zlikwiduje a normalnym kibicom pozostaje śledzić mecze online

odpowiedzi (0)

skomentuj

xxde

+8 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xde (gość)  •

Jahahahah serio?????? po dzieśięcioleciach nienawiści, krojenie szali, flag, barw, bo tylu ustawkach chcesz to puscic wniepamiec???? TO MIASTO DERBOWE I TAK MA BYC!!!! Trzeba tylko uczynic te derby najlepsze w Polsce tak jak to było kiedyś.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Włocławek za Widzewem

+14 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fan club RTS Włocławek (gość)  •

Mamy dosyć brodobitych!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Obudźcie się!

+19 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Smutnik (gość)  •

Panowie i Panie - stadion piękny, kibice wspaniali ale zespół piłkarzy... Już teraz wiem czemu wybrano Motor Lubawa - bo z innym zespołem były by baty :( Ogarnijcie emocje - z taka gra awansu nie będzie, długo nie będzie!

skomentuj

RTSSS

+9 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sasa (gość)  •

Jako kibic Widzewa w pełni sie z tobą zgadzam gra na poziomie ligi w której sie znajdujemy, może trzeba czasu po wymianie sporej czesci skladu w zime zeby sie zgrali. Nie zmienia to faktu że głód piłki na Widzewie jest ogormy po latach tułaczki po tych wszytkich dziurach wreszcie wrocili do Łodzi a fanom brakowało tej atmosfery meczu, tego dopingu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

NA WIDZEWIE BĘDĄ POLSKIE KIEŁBASKI I JEST ZIMNE PIWKO !!!

+17 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

co innego wasi rodowici założyciele (gość)  •

i wasze koszerno-makowe żarło żydowskie ścierwa - jak tam dziura w płocie :-)))

skomentuj

lepiej

+5 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

niz w doopie (gość)  •

twego starego

odpowiedzi (0)

skomentuj

Na nowym stadionie Widzewa jest nadal tzw. "mafia kiełbasiana" i ma się dobrze.

+11 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Łodzianin (gość)  •

Na nowym stadionie Widzewa jest nadal tzw. "mafia kiełbasiana" i ma się dobrze.

odpowiedzi (0)

skomentuj

TYLKO ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY 1908

+11 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Lol (gość)  •

Wstydzew to jest wielkie nic w Łodzi nie znaczycie nic jedras waszym cwelem jest

skomentuj

eret

+14 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ptk 1908 (gość)  •

no to popłynąłś jestem z Piotrkowa od urodzenia za ŁKS, ale to co sie dzieje w Łodzi to cyrk w naszym wykonaniu, W Piotrkowie jest nas coraz więcej i przejmujemy to miasto a w Łodzi niesty od kilku ładnych lat tracimy, byłem tam ostatnio i nie mogłem uwierzyć że pozwoliliście stracić na dobre takie osiedla jak Radogoszcz, Chojny, Dąbrowa, Górniak, nawet częśc Kuraka i Piastowa to juz pejsy z piłsudskiego. Ja sie pytam jak do tego doszło??? kilka ładnych lat temu nasi chłopcy byli na równi z ekipą RTS-u a teraz? na tych osiedlach nie ma nawet pozostałosci po ŁKSie. A najgorsze jest to że nic z tym nie robicie, a co wejde na jakies forum to jest widzew nie istnieje, w Łodzi siejemy terror, zabralismy x szalików przed meczem i coraz cześciej myśle że to jednak są farmazony z naszej strony.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Teo

+8 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ŁKS1908 TEO (gość)  •

Nie stracilismy ich do konca, zostało nas tam bardzo niewielu ale są. Główną przyczyną tej sytuacji jest to że nasi chłopcy nie zadbali o nowe pokolenie co doszczetnie wykorzystał Widzew, i teraz mamy to co mamy czyli Górniak, chojny, Dąbrowa, Radogoszcz to 90/95% Widzew a Kurak i Piastów mysle 50/50 chodz i tu jestesmy w odwrocie. Najgorsze jest to że nie wyciągamy wniosków i nic z tym nie robimy ostatnio straciliśmy nawet troche szóstek koło żabieńca, na meczach cały czas te same twarze tymczasem na widzewie pełno młodzieży. Moje zdanie jest takie że jeżeli sie nie ogarniemy to nas zaleją a winna jest temu polityka naszych czołowych kibiców i klubu którzy nie robią nic by promwoac klub i na dodatek pro żydzewskie władze Łodzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

TEO

+8 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

GOŚĆ!!! (gość)  •

JEBAĆ ""Łódzkie Kanały Ściekowe""" HA HA HA HA!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

W Łeb

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Podmiejski (gość)  •

Się puknij

odpowiedzi (0)

skomentuj

1910>1909

+14 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

RADOgość (gość)  •

milcz rodowity łodzianinie z Piotrkowa, takich jak ty wasi kumple z Łodzi mają was w d**** i nazywają wieśniakami! FAN CLUBY DUMĄ WIDZEWA!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

eretv2

+6 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ptk 1908v2 (gość)  •

Wątpie, że maja nas w d**** bo to dzieki nim przeważamy teraz w tym mieście, które pare lat temu było bastionem widzewa. Nie będe sie kłócił bo FC widzew ma liczne i chyba każdy to wie i tego zazdrości tylko nie chce przyzanc. Ale nie wiem co ma twój post do mojej wypowiedzi???

odpowiedzi (0)

skomentuj

ŻYDOWSKI KLUB SPORTOWY 1909 - 2013

+9 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mityczna Łodzianka w barwach biało czarnych (gość)  •

1909

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 »