2018-04-14 16:04

23 Komentarze
Dodaj komentarz

Widzew - Legia. Czy Mauricio zdoła zatrzymać Mateusza Michalskiego?

W sobotę o godz. 19.10 przy al. Piłsudskiego mecz III ligi inny jednak od pozostałych.
Pojedynki Widzewa z Legią zawsze (bez względu na klasę rozgrywek) miały swój smaczek i historię. Wierzymy, że tak będzie i tym razem. Łodzianie z zespołem rezerw mistrzów Polski mierzyli się w III lidze trzykrotnie dwa mecze wygrali, jeden przegrali. Liczymy na trzeci triumf. Patent na Legię II ma skrzydłowy Mateusz Michalski. 26letni zawodnik w trzech dotychczasowych meczach z z zespołem ze stolicy zdobył bramkę.
To przemawia za tym, żeby trener Franciszek Smuda postawił na niego od pierwszej minuty pojedynku. Na razie wiosną Mateusz zanotował wiosną dwie bramkowe asysty z rzutów rożnych. Dobrze dla Widzewa byłoby, gdyby lider drugiej linii Dario Kristo podtrzymał dobrą passę. Zawodnik zdobywał bramki w trzech ostatnich pojedynkach zespołu. Chcielibyśmy znów zobaczyć w głównej roli, zaliczającego ostatnio dyskretne występy, Roberta Demjana.
Legia II ma za sobą mecz I rundy mazowieckiego Pucharu Polski. Drużyna pokonała Ursus 1:0 po trafieniu Mikołaja Kwietniewskiego z rzutu karnego, mając przez cały mecz zdecydowaną przewagę. Podporą defensywy przez 45 minut był oddelegowany z pierwszej drużyny Mauricio. Gracz wypożyczony z Lazio chciał zrobić i zrobił dobre wrażenie. Widać było, że zależało mu na korzystnym wyniku. Czy 29letni Brazylijczyk wystąpi też przeciwko Widzewpowi i zrobi wszystko, żeby zatrzymać rozpędzonego Mateusza Michalskiego i jego kolegów?
Mecz zapowiada się interesująco, bo obie drużyny są zaawansowane technicznie i przyjemność sprawia im nie murowanie bramki, ale konstruowanie akcji.