WIDZEW vs PILICA NA ŻYWO. Relacjonowaliśmy ten mecz dla Was na żywo [zdjęcia]

(tj)
Widzew vs Pilica
Widzew vs Pilica Łukasz Kasprzak
Po dobrym meczu Widzew wygrał dziś (niedziela) z Pilicą. Piłkarze trenera Płuski strzelili przeciwnikom 4 bramki i zasłużenie sięgnęli po 3 punkty. Widzew wygrywa kolejny mecz z rzędu. Ale to już historia. Teraz najważniejsze spotkanie w środę z rezerwami GKS Bełchatów. Też trzeba je wygrać!

WIDZEW vs PILICA NA ŻYWO

98' Koniec meczu. Brawo Widzew, brawo piłkarze.
95' GOOOOOLLLLLL dla Widzewa. 4 bramkę zdobywa Kaczyński. Przyjął piłkę i mocno uderzył. Gol! Gol! Gol!!!
92' Krótka przerwa, skurcze łapią piłkarzy z Przedborza. Masażyści na boisku.

Kto tak gra, kto tak gra, jak my gramy, kto tak gra, jak nasz Widzew kochany... śpiewają kibice Widzewa

SĘDZIA DOLICZA 8 MINUT to oczywiście wynik serpentyn, które trzeba było usuwać z murawy.
88' GOOOOLLLLL Widzew strzela kolejną bramkę i prowadzi 3:0. Precyzyjne strzał nad wychodzącym bramkarzem. Brawo!!!!
Wciąż Widzew prowadzi 2:0.
W odpowiedzi Pilica, ale Sokołowicz na miejscu. 87' Dobra akcja, ale niestety piłkarz Widzewa znalazł się na pozycji spalonej.
85' Akcja Pilicy, piłka w rejonie narożnika pola karnego. Aut dla Pilicy.
Zmiana w Widzewie, schodzi Kowalczyk, wchodzi Kaczyński.
83' Kowalczyk walczy przed polem karnym. Bartos mu pomaga, ale nic z tego nie wynika. Piłka trafia do tyłu, Widzew zaczyna niemal od bramki.
Sędzia jednak uznał, że rzutu rożnego nie będzie.
81' Teraz Widzew, dobra akcja, ale piłka uciekła w narożnik boiska. Szkoda dobrej sytuacji. Centra i róg dla Widzewa.
80' Faul Kowalczyka.
79' Wynik bez zmian. Widzew prowadzi 2:0. Piłkarze grają w środkowej strefie boiska. Nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Widzew stara się kontrolować grę.
Zmiana w Widzewie. Schodzi Bartłomiej Gromek, wchodzi Bończak.
75' Faul dla Pilicy. Środek boiska.

Naprzód Widzew Ole Ole, naprzód Widzew ole, ole! - głośny doping kibiców

71' Dobra próba Okachiego, ale nie udało się minąć przeciwnika.
69' Walka w środku boiska. Widzew wydaje się, że kontroluje grę.
66' Zmiana w Widzewie. Z boiska schodzi Patryk Strus. Wchodzi Krzysztof Możdżonek .
64' Rzut rożny dla Widzewa. Obrońcy wybijają piłkę w aut.
63' Znów dobra akcja Widzewa, znów mogła być, powinna być bramka, ale strzał Zawodzińskiego zbyt słaby.
62' Teraz faulowany był Okachi, a sędzia pokazuje, że piłka dla Pilicy...
I powinno być 3:0 dla Widzewa. Świetna akcja prawoskrzydłowego Bartosiewicza, wpadł w pole karne ograł obrońców i wystawił piłkę na 11 metrze. Niestety zamiast strzału było podanie na lewo i pozycja "spalona". Szkoda.
60' Akcja Pilicy, ale nic groźnego z niej nie wynikało.
58' Dobra akcja Widzewa, ale zatrzymana przed polem karnym.
56' Aut dla Widzewa na wysokości pola karnego. Straciliśmy jednak piłkę i akcja Pilicy.
55' Pilica dobrze w środku boiska. Długo rozgrywali piłkę, ale na szczęście ich akcja została przerwana przez jednego z obrońców Widzewa.
53' Strzał nad murem i nad poprzeczką. Pilica od bramki.
Rzut wolny dla Widzewa w narożnika pola karnego. Jest szansa!
51' Gra wznowiona.
50' Cały czas trwa przerwa w grze. Z boiska usuwane są serpentyny. Za moment gra będzie wznowiona
Przerwa w grze, kibice i piłkarze sprzątają serpentyny.
SERPENTYNY NA BOISKU. KIBICE ODLICZYLI OD 10 DO ZERA I Z TRYBUN NA MURAWĘ POLECIAŁY SETKI SERPENTYN. WIDOK IMPONUJĄCY!
46' Zaczynamy!
Piłkarze już na boisku. Za moment druga część meczu. Widzew bez zmian.

Za 5 minut piłkarze powinni rozpocząć drugą połowę meczu

46' Gwizdek sędziego i koniec pierwszej połowy. Kowalczyk i Strus dają łodzianom prowadzenie. Widzew 2 Pilica 0.
44' Sędzia dolicza 1 minutę. Widzew kontroluje grę.
40' Zmiana w drużynie Pilicy
I znów po akcji prawym skrzydłem Bartosiewicza. Zawodnik pociągnął do linii i zagrałw pole karne, a tam Patryk Strus i 2:0 dla Widzewa!
38' GOOOOOOLLLLL!!!!! Widzew zdobywa drugą bramkę po strzale Strusa!!!!
37' Wynik bez zmian. NA boisku w sumie też. Obie drużyny dają w sumie niezłe widowisko. Zobaczymy, kto jest lepiej przygotowany kondycyjnie. To może być kluczowe pod koniec drugiej części meczu.
35' Świetnie Okachi w środku pola, jak ten piłkarz doskonale radzi sobie w destrukcji.
33' Gra nieco się uspokoiła. Widzew próbuje, Pilica też ma swoje akcje, ale tempo meczu, przynajmniej w tej części spotkania, nieco siadło.
31' Wciąż Widzew prowadzi 1:0.
Tymczasem na boisku Widzew dwukrotnie musiał walczyć w swoim polu karnym i wybijać piłki po groźnych centrach gości.
Zmiany jednak, przynajmniej na razie, nie będzie. Dudała... ubrał dres.
28' Będzie zmiana w Widzewie, rozgrzał się Dudała i to on za chwilę wejdzie na boisko.
26' Wciąż Widzew prowadzi 1:0. Ale to zbyt mało, by pozwolić sobie na odpuszczanie. A momentami wydaje się, że brakuje zawodnikom tego turbo przyspieszenia.

GKS II Bełchatów oraz KS Paradyż i Zjednoczeni Bełchatów - wszystkie te drużyny wygrały swoje mecze

24' Dobra okazja Widzewa, po rzucie wolnym strzał, ale zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza gości.
Przez chwilę Widzew w dziesiątkę - kontuzjowany Zawodziński, ale wróci na murawę.
21' Widzew fauluje w środkowej strefie. Na szczęście sędzia nie sięga po kartonik
Widzew gra teraz słabo, piłkarze nie potrafią się otrząsnąć i przyjąć inicjatywę. Gra Pilica i Pilica stwarza sobie coraz groźniejsze sytuacje.
18' Gra w środkowej strefie boiska. Pilica groźna, Pilica chce strzelić gola Widzewowi.
Trzeba się otrząsnąć panowie i zacząć grać!!! Walczyć!!!
16' Znów groźna akcja Pilicy!!! Gdyby nie bardzo odważne wyjście Sokołowicza, mogło być 1:1.
Dobry strzał, ale piłka wprost w Sokołowicza. Teraz Widzew
14' Faul Czaplarskiego - będzie groźnie, do bramki około 20 - 22 metrów.
13' Tym razem groźnie goście. No nie będzie to spacerek dla Widzewa. Tu trzeba biegać, tu trzeba walczyć.
11'Ciekawa akcja Widzewa, w pole karne wpada Zawodziński, wydawało się, że był faulowany, ale sędzia jest innego zdania. Gramy dalej.
Trzeba uważać, bo Pilica to groźny zespół. Oby tak szybko strzelona bramka nie uśpiła łodzian. Tu trzeba pójść za ciosem i zdobyć kolejnego gola.
9' Teraz było groźnie pod bramką Widzewa, ale Sokołowicz dobrze się zachował. Wyszedł i wypiąstkował piłkę w pole.
8' Walka w środku boiska. Widzew przeważa, Widzew konstruuje dobre, szybkie ataki.
Głośny doping na trybunach - kibice jak zwykle dopisali
6' Znów Widzew, znów dobra akcja łodzian.
3' Widzew w natarciu, pierwszy rzut rożny.
Ależ wymarzony początek meczu!!! dla łodzian. To była 25 sekunda meczu!!! Bartos popędził prawym skrzydłem, wrzucił i Kowalczyk pakuje piłkę do siatki.
GOOOLLLLL!!!!! Widzew strzela gola w pierwszej minucie meczu!!!!!
1'
Minuta ciszy, by uczcić śmierć Radosława Kluski.
Trybuny wypełnione kibicami. Za moment początek meczu.
Za 5 minut początek spotkania. Widzew mocno zdeterminowany, by wygrać kolejny mecz i zbliżyć się do upragnionego awansu.
Do początku meczu pozostało zaledwie 15 minut. Piłkarze intensywnie się rozgrzewają.

Jesteśmy już na stadionie przy ul. Milionowej. Powoli trybuny zapełniają się kibicami. Wszystko wskazuje na to, że będzie komplet publiczności.

Widzew zagra w takim samym składzie, jak w ostatnim meczu:
Michał Sokołowicz - Kamil Bartosiewicz, Kacper Bargieł, Michał Czaplarski, Bartłomiej Gromek - Princewill Okachi, Przemysław Rodak - Kamil Bartos, Patryk Strus, Mariusz Zawodziński - Robert Kowalczyk.

Skład drużyny Pilicy:
Sz. Milczarek - M. Jończyk, D. Głowacki, T. Wyciszkiewicz, Ł. Fronczyński, F. Bartkowiak, S. Motyka, D. Szymczyk, D. Janowski, D. Potakowski, P. Kornacki

Na ławce zasiądą: Michał Choroś, Konrad Puchalski, Damian Dudała, Daniel Bończak, Tomas Pochyba, Krzysztof Możdżonek, Sebastian Kaczyński.

Pierwszy gwizdek sędziego punktualnie o godzinie 17.

Czy Widzew podtrzyma świetną passę i po raz kolejny wygra? Kibice nie mają wątpliwości, że jeśli piłkarze chcą awansować do III ligi, muszą wygrywać wszystkie mecze. Nie można odpuszczać, szczególnie na własnym boisku.

Pilica to nie będzie łatwy przeciwnik, ale Widzew nie ma innego wyjścia. Musi wygrać. Wiadomo, że piłkarze mogą liczyć na głośny doping fanów, którzy wypełnią stadion przy ul. Milionowej do ostatniego miejsca.

Przypomnijmy, że jesienią padł bezbramkowy remis. Dziś piłkarze Pilicy zajmują 6. miejsce w tabeli IV ligi.