Biathlon: Monika Hojnisz startuje w biegu masowym [LIVE]

Przemysław Drewniak
Monika Hojnisz ma już na swoim koncie medal mistrzostw świata. W Pjongczangu postara się nawiązać walkę z czołówką ze startu wspólnego Pawel Relikowski / Polska Press
W sobotę tuż po południu polskiego czasu do rywalizacji ze startu wspólnego staną biathlonistki. Wśród nich Monika Hojnisz, która jako jedyna Polka zakwalifikowała się do biegu finałowego. Na liście rezerwowej znajduje się Weronika Nowakowska. Relacja LIVE z biegu w naszym serwisie. Początek o godz. 12:15.

AKTUALIZACJA 12:52
Monika Hojnisz kończy rywalizację w połowie stawki. Polka biegowo odstawała od rywalek, ale dała z siebie wszystko i może zaliczyć ten bieg do udanych. Złoto dla Słowacji - Anastasija Kuzmina zwyciężyła z dużą przewagą.

AKTUALIZACJA 12:47
20/20 - Monika Hojnisz po czwartym strzelaniu bezbłędna na strzelnicy! Polka biegnie jednak wolniej od rywalek, zajmuje więc 14. miejsce. Po złoty medal biegnie Kuzmina, która na 11. kilometrze ma 17 sekund przewagi nad Domrachevą.

AKTUALIZACJA 12:37
Bardzo ważne trzecie strzelanie z pozycji stojącej i Hojnisz po raz trzeci strzela bez pudła! Aktualnie jest na 12. miejscu, jest zatem szansa na miejsce w pierwszej dziesiątce.

AKTUALIZACJA 12:30
Kolejne bezbłędne strzelanie Hojnisz! Polka zajmuje miejsce w drugiej dziesiątce. Bezkonkurencyjna jest jak na razie Kuzmina, która ma 8 sekund przewagi nad Białorusinką Domrachevą.

[AKTUALIZACJA 12:22]
Doskonałe pierwsze strzelanie w wykonaniu Moniki Hojnisz! Polka spisała się bezbłędnie i z 31. miejsca awansowała na siedemnaste! Prowadzi reprezentująca Słowację Rosjanka Anastasija Kuzmina.

W olimpijskim biegu masowym biorą udział najlepsze biathlonistki świata. Udział mają zagwarantowany tylko zawodniczki, które zajęły miejsca na podium w dotychczas rozegranych konkurencjach, czołowa piętnastka Pucharu Świata oraz biathlonistki, które zdobyły najwięcej punktów.

W zestawieniu, na podstawie którego rozstrzygane są nominacje do biegu, Hojnisz zajęła 31. miejsce. Przed nią znalazło się jednak aż pięć Niemek, a każda reprezentacja może wystawić do rywalizacji tylko cztery zawodniczki.

26-letnia Hojnisz chce nawiązać walkę ze ścisłą czołówką i powtórzyć sukces z 2013 roku, gdy na mistrzostwach świata wywalczyła brązowy medal. Polka fatalnie rozpoczęła rywalizację w Pjongczangu, ale w ostatnim biegu zajęła wysokie, szóste miejsce. Kluczowe będzie dla niej wynik na strzelnicy, bo jak sama zaznacza, biegowo nie jest przygotowana tak dobrze, by w tym elemencie przeganiać najlepsze rywalki.

Faworytką sobotniego biegu jest Niemka Laura Dahlmeier. Siedmiokrotna mistrzyni świata zdobyła już w Pjongczangu trzy medale (dwa złote i jeden brązowy), a teraz powalczy o czwarty krążek.

Jest cień szansy na to, że na starcie zobaczymy drugą biało-czerwoną - Weronikę Nowakowską. Znajduje się ona na pierwszym miejscu listy rezerwowej, co oznacza, że wystartuje w przypadku rezygnacji ze startu jednej z uprawnionych zawodniczek.

Oglądaj Sportowy Magazyn DZ Kibic i naszą sportową zapowiedź weekendu

Materiał oryginalny: Biathlon: Monika Hojnisz startuje w biegu masowym [LIVE] - Dziennik Zachodni