ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Pjongczang 2018. Wyniki, medale, transmisje, Polacy i starty...

Redakcja

2018-02-11 20:38

2018-02-12 13:28

Dodaj komentarz

Pjongczang 2018. Wyniki, medale, transmisje, Polacy i starty 12 lutego 2018

Redakcja

2018-02-11 20:38

Za nami pierwszy weekend z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu. Oto medaliści weekendu i zapowiedź najważniejszych wydarzeń w poniedziałek 12 lutego.
Pjongczang 2018. Wyniki, medale, transmisje, Polacy i starty 12 lutego 2018 Pjongczang 2018. Wyniki, medale, transmisje, Polacy i starty 12 lutego 2018

(© Pawel Relikowski / Polska Press)

SOBOTA, 10.02

Biegi narciarskie
bieg łączony 15 km kobiet: 1. Charlotte Kalla (Szwecja), 2. Marit Bjoergen (Norwegia), 3. Krista Parmakowski (Finlandia),
17. Justyna Kowalczyk, 30. Sylwia Jaśkowiec, 31. Ewelina Marcisz, 41. Martyna Galewicz.

Short track
bieg na 1500 m mężczyzn: 1.Hyojun Lim (Korea Południowa), 2.Sjinkie Knegt (Holandia), 3. Siemion Jelistratow (Niezależni Sportowcy Olimpijscy).


Łyżwiarstwo szybkie

3000 m kobiet: 1.Carlijn Achtereeke (Holandia), 2. Irene Wuest (Holandia), 3. Antoinette de Jong (Holandia), 14. Luiza Złotkowska, 16. Karolina Bosiek, 17. Katarzyna Bachleda-Curuś.

Biathlon
sprint kobiet: 1. Laura Dahlmeier (Niemcy), 2. Marte Olsbu (Norwegia), 3. Veronika Vitkova (Czechy), 28. Krystyna Guzik, 34. Weronika Nowakowska, 45. Monika Hojnisz, 56. Magdalena Gwizdoń.

Skoki narciarskie
konkurs indywidualny na skoczni normalnej: 1. Andreas Wellinger (Niemcy), 2. Johann Andre Forfang (Norwegia), 3. Robert Johansson (Norwegia), 4. Kamil Stoch, 5. Stefan Hula, 19. Maciej Kot, 35. Dawid Kubacki.

NIEDZIELA, 11.02

Biegi narciarskie
bieg łączony 30 km mężczyzn: 1. Simen Krueger (Norwegia), 2. Martin Sundby (Norwegia), 3. Hans Holund (Norwegia), 55. Dominik Bury.

Łyżwiarstwo szybkie
1.Sven Kramer (Holandia), 2.Ted-Jan Bloemen (Kanada), 3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia), 22. Adrian Wielgat.

Saneczkarstwo
1.David Gleirscher (Austria), 2. Chris Mazdzer (USA), 3.Johannes Ludwig (Niemcy), 19. Maciej Kurowski, 27. Mateusz Sochowicz.

Biathlon
sprint mężczyzn: 1. Arnd Peiffer (Niemcy), 2. Michal Krcmar (Czechy), 3. Dominik Windisch (Włochy), 59. Grzegorz Guzik, 67. Andrzej Nędza-Kubiniec.

Jazda po muldach
1.Perrine Laffont (Francja), 2.Justine Dufour-Lapointe (Kanada), 3. Julia Gałyszewa (Kazachstan).

Snowborad slopstyle
1.Gerard Redmond (USA), 2.Max Parrot (Kanada), 3.Mark McMorris (Kanada).


PONIEDZIAŁEK, 11.02

Curling
turniej par mieszanych (godz. 1.05, 12.05, EurosportPlayer.com).

Snowboard
slopstyle kobiet, halfpipe kwalifikacje kobiet (2.00, 5.30 TVP 2, Eurosport 1).

Łyżwiarstwo figurowe
zawody drużynowe (2.00, TVP 1, EurosportPlayer.com).

Narciarstwo alpejskie
slalom gigant kobiet, Maryna Gąsienica-Daniel (2.15, TVP 1, Eurosport 1).

Biatlon
bieg pościgowy kobiet i mężczyzn, Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Grzegorz Guzik (11.30, 13.00, TVP 2, Eurosport 1).

Narciarstwo dowolne
jazda po muldach mężczyzn (2.15, TVP 1, Eurosport 1).

Saneczkarstwo
jedynki kobiet - pierwszy i drugi przejazd, Natalia Wojtuściszyn, Ewa Kuls-Kusyk (11.50, TVP 2, Eurosport 1).

Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet, Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska (13.30, TVP 1, Eurosport 1).

Skoki narciarskie
konkurs kobiet (13.30, TVP 2, Eurosport 1)

Całe igrzyska w Eurosport Player.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się