Srebrny medal naszych koszykarek w OOM. Wiktoria Danych najskuteczniejsza

Koszykarki łódzkiej Kadry Wojewódzkiej Młodziczek zdobyły srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Tym samym, kultywują tradycję i od 2019 roku nieustannie zajmują miejsca w pierwszej czwórce w finałach OOM!

Młodziczki z reprezentacji województwa łódzkiego pokonały w meczach grupowych drużyny: mazowieckiego 62:61, dolnośląskiego 62:55, śląskiego 78:72, w półfinale pomorskiego 45:37, a w wielkim finale uległy wielkopolskiemu 71:76.
Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży została Wiktoria Danych (Basket 4EVER Ksawerów), ze średnią prawie 24 punktów na mecz! W meczu finałowym Wiktoria zdobyła aż 31 punktów. Bardzo utalentowana zawodniczka została również wybrana do najlepszej piątki turnieju.

W naszej kadrze grały również: Karina Gacka (Basket 4EVER Ksawerów), Zuzanna Grzelak (PTK Pabianice), Zofia Jabłońska (TK Basket Stryków), Julia Kiełbowska (MUKS Widzew Łódź), Aleksandra Podsędek (UMKS Łowicz), Klara Rakowska (Basket 4EVER Ksawerów), Iga Rozwandowicz (Basket 4EVER Ksawerów), Maria Sima (UKS Basket Aleksandrów Łódzki), Oliwia Sobczak (KS Kutno), Justyna Sobczyk (PTK Pabianice), Hanna Szymańska (UMKS Łowicz), Nadia Tłuściak (Basket 4EVER Ksawerów), Natasza Tomaszewska (Basket 4EVER Ksawerów), Lena Wesołowska (Basket 4EVER Ksawerów). Trenerzy Patryk Dembowski i Michał Chudzicki, Kalina Pietrzak - fizjoterapeutka.