Stal - Widzew 0:0. Pierwszy raz w tym roku łodzianie nie zdobyli gola

Tomasz Jabłoński
W spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Widzew zremisował na Podkarpaciu ze Stalą Mielec 0:0. Ten mecz nie przejdzie do historii polskiego futbolu, nie stał bowiem na zbyt wysokim poziomie, najdelikatniej rzecz ujmując. Po raz pierwszy w tym roku podopieczni trenera Daniela Myśliwca nie zdobyli gola. Nie wolno przy tym zapominać, że najlepszą okazję do zdobycia gola mieli gospodarze, jednak na wysokości zadania stanął Rafał Gikiewicz. 27 kwietnia (sobota, godzina 17.30) widzewiacy zmierzą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie z tamtejszym Ruchem.

Stal Widzew na żywo

Wynik meczu Stal Widzew 0:0

KONIEC MECZU - Widzew zremisował w Mielcu po przeciętnym meczu ze Stalą 0:0. Po raz pierwszy w tym roku łodzianie nie zdobyli gola.
90 min - Ten mecz potrwa co najmniej trzy minuty dłużej.
89 min - Podwójna zmiana w Stali. Schodzą Wlazło i Getinger, wchodzą Wołkowicz i Santos.
87 min - Kontra łodzian. Cybulski świetnie Rondiciowi, ten wpada w pole karne i silnie strzela. Ale bramkarz odbija piłkę. To był pierwszy celny strzał łodzian w tym meczu.
86 min - Groźne uderzenie Pawłowskiego z wolnego. Ale piłka mija słupek.
85 min - Faulowany Cybulski.
85 min - Pewna interwencja Gikiewicza.
81 min - Zmiana w Widzewie. Diliberto zastępuje Kuna.
79 min - Stal mogła wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam z Gikiewiczem znalazł się Meriluoto, ale golkiper łodzian świetnie sobie poradził.
78 min - Żółta kartka dla Rondicia.
76 min - Podwójna zmiana w Stali. Wchodzą Hinokio i Meriluoto, schodzą Domański i Szkurin.
75 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Sanchez i Klimek, wchodzą Rondić i Cybulski.
68 min - Faulowany Getinger.
67 min - Zmiana w Widzewie. Terpiłowski zmienia Nunesa.
66 min - Niezłe dośrodkowanie Silvy, ale Sanchez nie sięga piłki.
63 min - Sanchez przegrał pojedynek biegowy i siłowy z Getingerem.
62 min - Uderzenie Domańskiego.
61 min - Błąd Ibizy, na szczęście bez konsekwencji.
59 min - Zamieszanie w polu karnym Stali.
59 min - Już ósmy rożny dla Widzewa.
57 min - Zmiana w Stali. Schodzi Strzałek, wchodzi Gheorghe.
57 min - W tej fazie meczu to Widzew jest groźniejszy. Ale łodzianie znów kombinują. Tym razem próbowali Pawłowski i Nunes.
55 min - Akcja lewą stroną Klimka, który dośrodkowuje w pole karne. Piłkę trąca jeszcze jeden z zawodników Stali, a ta wpada na Nunesa. Niestety, Portugalczyk nie opanowuje piłki. To była wręcz idealna sytuacja dla łodzian.
52 min - Drugi z rzędu róg dla Widzewa.
51 min - Pewna interwencja Gikiewicza.
50 min - Faul na Klimku.
47 min - Żółta kartka dla Hanouska za faul na Wlażle.
47 min - Akcja łodzian. Ale po centrze Klimka nic z tego nie wynika.
POCZĄTEK II POŁOWY - Zaczynamy drugie 45 minut. Zapraszamy na relację.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje w Mielcu ze Stalą 0:0.
44 min - Kontra gości, ale łodzianie zbytnio przekombinowali.
43 min - Pawłowski znów wywalczył róg.
40 min - Pawłowski wywalczył róg.
38 min - Centra w pole karne łodzian, ale bez konsekwencji.
36 min - Pawłowski podaje do Sancheza, ten do Kuna, ale uderzenie tego pomocnika z pola karnego było niecelne.
34 min - Przytomna interwencja Ibizy po kontrze Stali. W efekcie róg dla mielczan.
32 min - Żółta kartka dla Szoty za faul taktyczny.
29 min - Nunes podaje do Klimka, a ten uderza zza pola karnego obok słupka.
28 min - Nunes wpada w pole karne i się przewraca. Ale nie było przewinienia. Wcześniej świetnie z autu piłkę wyrzuca Szota.
25 min - Fatalne podanie Sancheza do Klimka. Szkoda, bo to mogła być groźna kontra łodzian.
22 min - Centra Szoty z prawej strony pola karnego.
22 min - Szkurin nie opanował piłki po podaniu Domańskiego.
20 min - Żółta kartka dla Wlazły.
20 min - Fauluje Hanousek.
18 min - Po strzale Kuna kolejny rożny dla Widzewa.
17 min - Pierwszy rożny dla gości.
15 min - Faul na Nunesie.
13 min - Strzela Strzałek, broni Gikiewicz.
13 min - Klimek próbował prostopadłego podania do Sancheza.
10 min - Odważny wybieg poza ,,szesnastkę" Kochalskiego, który uprzedził Sancheza.
7 min - Pierwszy róg dla Stali.
6 min - Żółta kartka dla Żyry.
5 min - Widzewiacy starają się wciągnąć Stal na swoją połowę.
4 min - Interwencja Gikiewicza.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Stali z Widzewem. Zapraszamy na relację.

Godz. 14:59 - Oba zespoły są już na murawie. Stal na biało-niebiesko, Widzew na złoto.

Godz. 14:56 - Jeżeli chodzi o bilans spotkań między Widzewem a Stalą, to jest on zdecydowanie korzystniejszy dla czterokrotnych mistrzów Polski. W ekstraklasie obie drużyny rozegrały jak dotąd 37 spotkań. Piętnastokrotnie triumfowali łodzianie, szesnastokrotnie padł remis, sześciokrotnie wygrali łodzianie (bilans bramkowy wynosi: 49-38 dla widzewiaków). Oprócz tego walczono dwa razy w Pucharze Polski (dwa zwycięstwa Widzew) oraz jedno w Pucharze Ligi (sukces łodzian).

Godz. 14:46 - Pomimo początkowych pozytywnych diagnoz u Mato Milosa stwierdzono uraz łydki. Piłkarz przebywa obecnie w Serbii pod opieką swojego lekarza. Andrejs Ciganiks doznał niewielkiego naderwania mięśnia podczas piątkowego treningu i jest w trakcie dokładnego diagnozowania. Z kolei Lirim Kastrati również naderwał mięsień (jego przerwa od gry potrwa 2-3 tygodnie).

Godz. 14:42 - Wyjsćiowa jedenastka Stali: Kochalski – Esselink, Matras, Pingot – Jaunzems, Wlazło, Guilaumier, Getinger – Domański, Strzałek – Szkurin. Ławka rezerwowych: Jałocha – Ehmann, Gheorghe, Gerstenstein, Meriluoto, Santos, Wołkowicz, Hinokio, Wolsztyński.

Godz. 14:35 - Znamy wyjściowy skład Widzewa. Zagrają: Gikiewicz – Szota, Żyro, Ibiza, Silva- Nunes, Hanousek, Kun, Klimek – Pawłowski, Sanchez. Ławka rezerwowych: Krajcirik, Zieliński, Diliberto, Cybulski, Kerk, Tkacz, Terpiłowski, Rondić.

Widzew i Stal są sąsiadami z tabeli i różni ich tylko jeden punkt. Jeśli podopieczni trenera Myśliwca wygrają, odskoczą rywalom na 4 oczka i umocnią w środkowej części ekstraklasowej tabeli.
Na pewno nie będzie to jednak łatwe spotkanie. Tym bardziej, że w Widzewie z powodu zawieszenia za kartki nie wystąpi Fran Alvarez. Mato Milos wciąż nie trenuje z zespołem podobnie jak Juljan Shehu. Nie jest pewne, czy na bramce stanie Rafał Gikiewicz, który mikrocykl rozpoczął od indywidualnych.
Tymczasem w ekipie z Mielca, jak twierdzi trener Kiereś, wszyscy są gotowi do gry z Widzewem.