Start Brzeziny nie zatrzymał Widzewa w okręgowym Pucharze Polski

Nikodem Kasperczak zdobył drugiego gola dla Widzewa.
Nikodem Kasperczak zdobył drugiego gola dla Widzewa. Grzegorz Gałasiński
Piłkarze Widzewa awansowali do III rundy okręgowego Pucharu Polski. W Brzezinach pokonali 2:1 występujący w V lidze Start Brzeziny, ale zwycięstwo do końca meczu nie było pewne.

Gospodarze wystraszyli się utytułowanego rywala i oddali inicjatywę podopiecznym Witolda Obarka.

Efektem była dość przypadkowo zdobyta bramka już w 4 min, kiedy Damian Gilarski przy próbie dośrodkowania pokonał bramkarza Startu. Kilka minut później napastnik Widzewa w dobrej okazji trafił w słupek. Widzew przeważał, ale podwyższył prowadzenie dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy po rzucie rożnym z bliska do bramki rywali trafił Nikodem Kasperczak.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, a do tego gospodarze szybko zdobyli kontaktowego gola. Później widzewiacy znów marnowali bardzo dobre okazje, trafiając m.in. w słupek i poprzeczkę. To mogło się zemścić. Niewiele bowiem brakowało, by w ostatnich minutach spotkania brzezinianie doprowadzili do wyrównania. Podopiecznym trenera Damiana Gamusa w doliczonym czasie gry udało się nawet zdobyć gola, ale na szczęście dla łodzian arbiter uznał, że strzelec był na spalonym.

Po trwającym od 15 sierpnia maratonie spotkań w ten weekend widzewiacy w końcu trochę odpoczną. Ich mecz 7. kolejki IV ligi z Polonią Piotrków Trybunalski został przełożony na późniejszy termin.

Start Brzeziny – Widzew Łódź 1:2 (0:2)
0:1 – Gilarski (4), 0:2 – Kasperczak (38), 1:2 – Walczak (48).
Widzew: Chachuła – Pietras, Dudała, Gradecki, Milczarek (73,' Majerz) – Marcioch (46,' Bartos), Czaplarski, Wielgus, Świątkiewicz – Gilarski – Kasperczak (46,' Kralkowski).

Wyniki pozostałych spotkań II rundy okręgowego Pucharu Polski: Sokół II Aleksandrów Łódzki – Stal Głowno 3:1, Włókniarz Konstantynów Łódzki – PTC Pabianice 2:3, MKS 2000 Tuszyn – Orzeł Parzęczew 3:1, Malina Piątek – Włókniarz Pabianice 0:1, LKS Dąbrówka – LZS Justynów 1:3, LKS Świnice Warckie – KS Kutno 0:13.