MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci z AGH zwyciężyli w regatach (wideo)

(ij)
Studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zwyciężyli w organizowanych po raz dziewiąty akademickich regatach ul. Piotrkowskiej. Maciej Stanik

Trasę od pasażu Józewskiego do pl. Wolności i z powrotem (łącznie ok. 4 km) pokonali na specjalnych "łódkach" w czasie 12 min. i 36 s. Drudzy na metę przybyli zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Medyczny w Łodzi z czasem 14 min. 18 s. W finale zawodów startowali także reprezentanci Politechniki Krakowskiej (zajęli trzecie miejsce), Politechniki Łódzkiej (czwarte miejsce), Politechniki Śląskiej (piąte miejsce) i Uniwersytetu Łódzkiego (szóste miejsce).

Regaty ul. Piotrkowskiej są organizowane w Łodzi od 2003 r. Od czterech lat mają charakter ogólnopolski. Najlepszy dotąd czas osiągnęli pięć lat temu studenci reprezentujący Uniwersytet Łódzki.