Suns poza play-off. Słaby mecz Gortata

sf
Marcin Gortat
Marcin Gortat Paweł Łacheta
Phoenix Suns przegrali w Energy Solutions Arena z Utah Jazz (88:100) i nie zagrają w play off.

Słaby mecz w najważniejszym meczu sezonu rozegrał Marcin Gortat, który miał 12 zbiórek, lecz tylko 2 punkty (1/8 z gry).
Słońca dwukrotnie pokonały Jazzmanów w kończącym się sezonie, lecz w najważniejszym spotkaniu to koszykarze z Salt Lake City byli górą. Jeszcze na początku czwartej kwarty podopieczni Alvina Gentry'ego prowadzili różnicą jednego punkty, jednak końcówka należała do gospodarzy, którzy wygrali czwarty mecz z rzędu i zagrają w play off po roku przerwy.
W najważniejszym meczu sezonu zawiódł łodzianin Marcin Gortat. Polak miał tylko dwa punkty (najmniej w całych rozgrywkach), myląc się w siedmiu z ośmiu rzutów z gry. Nasz rodak aż pięciokrotnie był blokowany przy próbie oddania rzutu. Do swojego dorobku dołożył 12 zbiórek.