Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Zgierzu od 1 września nie będzie szpitalem jednoimiennym. Będą uruchamiane oddziały na których chorzy leczyli się przed pandemią.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Od 1 września budynek głównym WSS im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, który dotąd pełnił funkcję szpitala jednoimiennego dedykowanego pacjentom z COVID 19, którzy mieli łącznie z tą choroba schorzenia współistniejące lub choroba przebiegała u nich z powikłaniami, wraca do takiego trybu pracy i na tych oddziałach, co przed pandemią. Stanie się tak, ze szpitalami jednoimiennymi w całym kraju. A to dlatego, że zdaniem Ministerstwa Zdrowia jest mniej niż przewidywano pacjentów z potwierdzeniem lub podejrzeniem COVID-19, którzy wymagają leczenia w warunkach szpitalnych.

Równocześnie ministerstwo przywracając poprzednią funkcję szpitala zamierza ułatwić pozostałym pacjentom dostępności do leczenia na oddziałach specjalistycznych. Pacjenci leczeni w głównym budynku nie będą mieli kontaktu z osobami chorymi na COVID 19, ani z personelem opiekującym się tą grupą chorych.

W głównym budynku szpitala, w którym zostaną zlikwidowane śluzy, a on sam zostanie dokładnie zdezynfekowany, ozonowany i pomalowany, rozpoczną w pierwszej kolejności pracę oddziały specjalistyczne: pediatryczny, neonatologiczny, ginekologiczny oraz rehabilitacji stacjonarnej. W dalszej kolejności uruchamiane mają być oddziały zabiegowe, internistyczny, a na końcu tego procesu pracę mają być komórki zajmujące się szeroko pojętą diagnostyką.

W szpitalu jednoimiennym leczona jest większość spośród zakażonych w naszym województwie. Najmłodsi chorzy mieli jeden dzień, najstarsi 98 lat. Zmarło w nim blisko 200 chorych. Zgodnie z założeniami takiej placówki wszyscy, z kilkoma wyjątkami, mieli schorzenia współistniejące.

Dla chorych z COVID 19 w placówce od 16 marca do końca sierpnia przeznaczonych jest 450 łóżek. Od 1 września będzie ich 150. Pacjenci z COVID będą leczeni w dawnym pawilonie szpitala psychiatrycznego, który został zaopatrzony w odpowiedni sprzęt i odświeżony.

W naszym regionie jest 200 łóżek, w szpitalu im. Biegańskiego, Radomsku i Bełchatowie. Na przyjmowanie chorych z COVID (jako szpital zapasowy) przygotowana jest także placówka w Łagiewnikach.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany