MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trasy nordic walking w woj. łódzkim. Gdzie warto iść w weekend 1 - 2 czerwca. 3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. łódzkim da się trenować niemal wszędzie. Jednak zachęcamy do wybrania szlaków sprawdzonych przez innych mieszkańców. Wspólnie z Traseo przygotowaliśmy dla Was 3 uczęszczane szlaki nordic walking w woj. łódzkim. Zawsze na weekend prezentujemy Wam nowy zestaw tras do wyboru. Zobacz, co mamy na weekend.

Spis treści

Ścieżki nordic walking w woj. łódzkim

Które ścieżki nordic walking w woj. łódzkim polecają mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy ma możliwość śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Wspólnie z Traseo wybraliśmy dla Was 3 ciekawe trasy nordic walking w woj. łódzkim. Znajdź najlepszą dla siebie.

Nim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 01 czerwca w woj. łódzkim ma być od 16°C do 22°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 0% do 93%. W niedzielę 02 czerwca w woj. łódzkim ma być od 15°C do 22°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 31% do 72%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Przez forty i rezerwat Łosiowe Błota rekreacyjną trasą obrzeży Warszawy

  • Początek trasy: Bolimów
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 9,4 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 8 min.
  • Przewyższenia: 87 m
  • Suma podejść: 1 187 m
  • Suma zejść: 1 203 m

Amatorom nordic walking trasę poleca Mar.now

Warto opuścić centrum stolicy i udać się przez Wolę na Bemowo aż do zachodniej części tej dzielnicy.
Lasy Starego Bemowo i okolic łączą się z Puszczą Kampinoską i stanowią swoiste "zielone płuca" lewobrzeżnej Warszawy. Tutaj właśnie można spotkać zwierzęta dziko żyjące w puszczy, ale także poznać zabudowania fortu, tereny jeszcze niedawno służące wojsku jako poligon i magazyny oraz rozruszać się na jednej z kilku "ścieżek zdrowia", specjalnie przygotowanych dla biegaczy i miłośników rekreacji na świeżym powietrzu.
Część trasy prowadzi przez rezerwat, o czym przypominają licznie tu ustawione tablice informacyjne, bogato i z ilustracjami opisujące osobliwości miejscowej fauny i flory.
Na zmierzenie się z tą trasą potrzebny jest spray przeciw komarom (teren jest podmokły i panuje tu wysoka wilgotność) oraz kryte obuwie, bo wiele ścieżek bywa rozmokniętych, a nie wszystkie trasy są nieporośnięte i dogodne do przemierzenia w sandałach.
Trasa rozpoczyna się sprzed wojskowego lotniska na Bemowie, gdzie od strony ul. Radiowej widać statki powietrzne wojskowej floty RP. Kierując się w stronę fortu Bemowo docieramy do terenów Wojskowej Akademii Technicznej i zabudowań samej uczelni. Dopiero mijając pętlę autobusową Stare Bemowo i pobliski market opuszczamy część miejską i możemy zaszyć się w sosnowy las i odetchnąć czystym powietrzem.
Znaleźliśmy się w Lesie Bemowskim i w tym miejscu opuszczamy granice administracyjne Warszawy. Dochodzimy po kwadransie do pierwszego miejsca biwakowego - gdzie przygotowano wiaty dla turystów, miejsca na rozpalenie ognisk, kosze na śmieci, ławy. Stąd mamy wybór udania sie w różne strony lasu, na ścieżki asfaltowe i leśne, mniej i bardziej kręte. najdogodniejsze prowadzą równolegle do przedłużenia ul. Radiowej w kierunku Klaudyna i Lasek. Dochodzimy do linii kolejowej (czynnej - jeżdżą tędy pociągi towarowe) i odbijamy łukiem w kierunku dawnej szlacheckiej wsi Groty.
Ok. 1883 r. carskie wojska wybudowały w tym miejscu fort (Fort III Blizne), który był strategicznym obiektem do 1913 r., do niedawna wykorzystywanym na magazyny. W środku lasu docieramy do szerokiej łąki, kwitnącej wszelkimi kolorami tęczy, by po jej lewej stronie przejść przez rezerwat Łosiowe Błota (odwiedzany - jak sama nazwa wskazuje - przez łosie).
Zbudowano tu nad bagniskiem wygodną kładkę, demontowaną na czas zimy. Mijając rezerwat wchodzimy na tereny atrakcyjne dla ornitologów. jako że Warszawa szybko się rozrasta także okoliczne tereny w większości są już przeznaczone pod zabudowę, zatem rekreacyjny obszar leśny może niedługo znacznie się skurczyć.
Dużym łukiem mijamy poligon ćwiczeniowy WAT i kierujemy się rowerową ścieżką w stronę Janowa i Starych Babic, nie opuszczając lasu dochodzimy do ścieżki zdrowia w kierunku Lubiczowa i Bliznych Jasińskiego. By nie ograniczać sobie przyjemności z obcowania z naturą w miejscu, gdzie zaczyna się gęsta zabudowa lepiej skorzystać z połączenia autobusowego do pobliskiej pętli autobusów i tramwajów na os. Górczewska, świetnie skomunikowanej z niemal każdą dzielnicą Warszawy, a przede wszystkim - z Centrum. Innym pomysłem jest zrobienie "pętli" i dotarcie do Starego Bemowa - od ścieżki zdrowia, kierując się w lewo wzdłuż torów kolejowych (wówczas długość całej trasy wyniesie ok. 11,5 km).
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Rezerwat Góra Zborów

  • Początek trasy: Działoszyn
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 3,16 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 14 min.
  • Przewyższenia: 102 m
  • Suma podejść: 227 m
  • Suma zejść: 233 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Miharu

Informacje praktyczne:

  1. Parking znajduje się naprzeciwko wejścia do rezerwatu, po drugiej stronie drogi, koło Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach.
  2. Wstęp kosztuje 2 zł, oglądanie Jaskini Głębokiej (obowiązkowo z przewodnikiem) - 15 zł.

Po rezerwacie w zasadzie można chodzić dość swobodnie, są oczywiście ścieżki piesze i rowerowe, ale można podejść pod większość skałek (niektóre mają zakaz, są tabliczki, ale niewiele takich). Trasa dość łatwa, pagórkowata, po lesie, ale też po terenie odsłoniętym.
W Jaskini panuje stała temperatura 7 st. C. Wejście z przewodnikiem, obowiązkowo w kasku. :)
Na skałach można zaobserwować licznych wspinaczy.

Podobno na terenie rezerwatu wypasane są kozy i owce, ale jak się dowiedziałam, od 17 maja.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Ciekoty-Krajno Zagórze-Krajno Pierwsze-Góra Wymyślona-Ciekoty

  • Początek trasy: Zelów
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 13,13 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 23 min.
  • Przewyższenia: 131 m
  • Suma podejść: 161 m
  • Suma zejść: 161 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Marta_pozoga

Z Ciekot niebieskim szlakiem poszliśmy w kierunku św. Katarzyny, początkowo po szosie ul. Łysogórską. Za Lubrzanką skręciliśmy w prawo, wchodząc na drogę gruntową wiodącą przez łąki i pola, im bliżej zejścia na szosę w Krajnie Zagórze, tym bardziej zarośniętą trawą (chyba dawno temu odświeżali ten szlak), w tle Łysica, po prawej stronie zabudowania. Weszliśmy na szosę w Krajnie Zagórze, kierując się w lewo. Po prawej stronie minęliśmy park rozrywki z miniaturami, dalej po szosie z podejściem pod górę aż do drogi 752.
Tu dla nas był koniec szlaku niebieskiego, bo musieliśmy wracać do Ciekot. Poszliśmy kawałek w górę drogą 752, kierując się w prawo na Krajno Pierwsze. Dalej szliśmy czerwonym szlakiem w kierunku góry Radostowa. Po minięciu zabudowań w Krajnie Pierwszym poszliśmy prosto wzdłuż betonowego muru, za który ma swą siedzibę firma transportowa. Na szlaku w tym miejscu brakuje oznakowania, można się pomylić i zejść drogą asfaltową w dół. Dalej szlak wiedzie grzbietem przez łąki i pola na górę Wymyśloną (krótkie strome podejście), na szczycie której są niewielkie głazy. Widoki przepiękne. Po zejściu z góry postanowiliśmy opuścić szlak czerwony i tuż u podnóża góry Radostowej zejść drogą polną w dół do Ciekot. Widoki na szlaku czerwonym zdecydowanie lepsze niż na niebieskim.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Co daje nordic walking?

Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Uprawianie tego sportu może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Nordic walking to aktywność, która rzadko kończy się kontuzjami, więc jest odpowiednia dla osób w każdym wieku. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Ciesz się pięknem łódzkiego krajobrazu

Województwo łódzkie kryje w sobie wiele pięknych zakątków, które warto poznać. Dla miłośników nordic walking jest to prawdziwy raj, pełen tras o różnym stopniu trudności i malowniczych krajobrazów.

W okolicach Tomaszowa Mazowieckiego czeka na was Tomaszowska Okrąglica. To doskonałe miejsce na nordic walking. Przyjemne trasy, urozmaicone tereny i świeże powietrze to gwarancja udanej aktywności na świeżym powietrzu. Wieś Konewka - to miejsce, gdzie natura i spokój idą w parze. Malownicza okolica i urokliwe krajobrazy stanowią idealne tło dla spacerów z kijkami.

Dla tych, którzy cenią sobie kulturę i historię, wizyta przy pałacach w Nieborowie i Oporowie będzie prawdziwą ucztą. Nordic walking w otoczeniu tych zabytków to wyjątkowe przeżycie, które łączy aktywność fizyczną z duchowym wzbogacaniem.

Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy miłośnik tej aktywności znajdzie tu coś dla siebie. Odkrywaj region, ćwicz i ciesz się pięknem łódzkiego krajobrazu!

Atrakcje w Tomaszowie Mazowieckim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Trasy nordic walking w woj. łódzkim. Gdzie warto iść w weekend 1 - 2 czerwca. 3 najciekawsze trasy - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany