MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy medale Polaków w mistrzostwach Europy (aktual.)

(p)
Znakomicie rozpoczęły się dla polskich pływaków mistrzostwa Europy na krótkim basenie, które są rozgrywane w Szczecinie. Zdobyli trzy medale - dwa złote i brązowy. Tylko tak dalej!

Radosław Kawęcki wywalczył złoty medal w finale 200 metrów stylem grzbietowym podczas XIX Mistrzostw Europy w Pływaniu na krótkim basenie Szczecin 2011. W finale nie pozostawił rywalom żadnych szans. Wyprzedzał po połowie dystansu o ponad długość ciała rywali. Na ostatnich 25 m nasz pływak spokojnie utrzymywał przewagę i z czasem 1.49,15 pewnie wygrał rywalizację.

Drugi złoty medal wywalczył Konrad Czerniak. W finale 50 m st. dowolnym Polak płynął w czołówce, a prawdziwy popis dał po nawrocie. Przyspieszył i ostatecznie z czasem 20,88 s wygrał i ustanowił rekord kraju. Dołączył do grona siedemnastu zawodników, którzy "złamali" barierę 21 s. W eliminacjach Czerniak po raz pierwszy pobił rekordkraju, wynikiem 21,12. Poprzedni najlepszy rezultat również należał do podopiecznego Bartosza Kizierowskiego i był o 0,26 s gorszy.

Zawodnik Trójki Filip Wypych awansował do półfinałów
- 22,16. Tu popłynął trochę szybciej, uzyskując czas 22,00 i ostatecznie uplasował się na 14. pozycji. Nie poprawił swojego rekordu życiowego - 21,86.

O niespodziankę pokusił się Paweł Korzeniowski. Oświęcimianin, specjalizujący się w wyścigu na 200 m stylem motylkowym, tym razem wystartował na 400 m kraulem. Czasem 3.40,54 wywalczył brązowy medal! Mistrzem Europy został Niemiec Paul Biedermann - 3.38,65.
Otylia Jędrzejczak zajęła szóste miejsce na 200 m motyl. czasem 2.05,31. - Pływanie na dużej imprezie przed własną publicznością to wielka frajda, której nie dane mi było zaznać wcześniej. Nie jestem jeszcze w najwyższej formie. Ma się pojawić na przyszłoroczne igrzyska olimpijskiej w Londynie - powiedziała Otylia.

Zawodniczka AZS Łódź Ewa Ścieszko w eliminacjach 50 klas. pobiła rekord życiowy, uzyskując czas 31,28 (poprzedni rekord 32,15). W półfinale popłynęła wolniej- 31,46 i ostatecznie zajęła 11. miejsce.
Eliminacje 100 m motyl. przebrnął Marcin Babuchowski (Trójka). Uzyskał czas 52,43. W półfinale poprawił ten wynik, uzyskując 52,39, ale wystarczyło mu to tylko do zajęcia 17. miejsca.