Udany rok dla łódzkiej lekkiej atletyki

(bart)
Adam Kszczot został wicemistrzem świata
Adam Kszczot został wicemistrzem świata krzysztof szymczak
Ten rok był udany dla łódzkiej lekkiej atletyki. Nigdy wcześniej z mistrzostw świata zawodnicy z naszego okręgu nie wracali z dwoma medalami. Tak było w Pekinie, gdzie drugi na 800 m był Adam Kszczot (RKS), zaś trzeci w rzucie dyskiem Robert Urbanek (MKS Aleksandrów).

Kszczot znów był najlepszym Europejczykiem i jednym z nielicznych biegaczy, którzy w MŚ potrafili wyrwać medal ciemnoskórym konkurentom.

Jego wynik otwiera polską listę biegaczy na 800 m, podobnie jak Sylwestra Bednarka w skoku wzwyż (230 cm), który też startował w Pekinie. Obaj zawodnicy RKS wywalczyli w Krakowie tytuły mistrzów Polski, podobnie jak skoczkini w dal AZS Łódź Teresa Dobija (6,43 m). Tytuły wicemistrzów zdobył duet MKS Aleksandrów: Karol Hoffmann w trójskoku (16,29 m) i Urbanek (64,02 m). Z brązowymi medalami wrócili trójskoczkowie AZS: Martyna Bielawska (13,27 m) i Bartosz Bonecki (16,06 m).

W młodzieżowych MP w Białymstoku srebrne medale zdobyli: Paulina Mamrot (UKS 55 Łódź) na 400 ppł i Kajetan Duszyński (AZS) na 400 m, a brązowe Michał Kwapisz (RKS) na 800 m i sztafeta 4 x 400 m AZS.

Mistrzami Polski juniorów w Bielsku-Białej zostali reprezentujący AZS: Natalia Chacińska w skoku w dal, Wiktor Suwara oraz sztafeta 4 x 400 m. Tytuły wicemistrzów wywalczyli: Marta Wendler (UKS) na 400 m ppł, Małgorzata Kiełbasa (AZS) w trójskoku, Jakub Bałdyka (RKS) na 800 m i Dawid Wawrzyniak (MKS Aleksandrów) w skoku wzwyż.

Na stadionie AZS rozegrano finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mistrzynią w skoku wzwyż została Aleksandra Nowakowska (RKS), która w Kolumbii była czwarta w MŚ juniorów młodszych (182 cm). Złotym medalistą został trójskoczek MKS Aleksandrów Jakub Andrzejczak. Drugi na 400 m był Mateusz Wójcik (AZS), zaś trzeci: Paulina Szablewska (RKS) w trójskoku, Adam Mroczek (AZS) na 400 m ppł i sztafeta 4 x 400 m AZS.

W mistrzostwach kraju młodzików w Radomiu złoty medal zdobył Ludwik Janowski (MKS Aleksandrów) na 110 m ppł. Brązowe wywalczyli: Liliana Królak (AZS) na 300 m ppł i Kacper Kasprzak (MKS Aleksandrów) w skoku w dal.