MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Bratysławie. Grand Prix Slovakia. Sukcesy karateków Olimpu

Łódzcy karatecy z powodzeniem rywalizowali wBratysławie w corocznym turnieju Grand Prix Slovakia.

W zawodach wystartowało 1600 zawodników z 32 państw. To były oficjalne zawody rankingowe Polskiej Unii Karate, dlatego na starcie stanęło aż 342 karateków z Polski, w tym przedstawiciele łódzkich klubów: Olimp, Harasuto i Champion-Team.

Dominik Dziuda (Olimp, kumite kategorii kadet - 57 kg) awansował do finału, ale z powodu kontuzji nie przystąpił w nim do walki. Łodzianin musiał się zadowlić drugim miejscem.

Bardzo dobry występ zaliczył Hubert Jarocki (Olimp, kumite juniorów - 76 kg) który wywalczył trzecie miejsce.

Antoni Stępniewski (Olimp, kumite kadetów - 70 kg) uplasował się na trzeciej pozycji. W walkach repasażowych kolejno wygrał z zawodnikami z Chorwacji 3:0 i Ukrainy 4:1, i w walce o trzecie miejsce pokonał 3:0 zawodnika z Węgier.

Blisko podium, czyli na piątych miejscach, uplasowali się: Kinga Harast (Harasuto, kumite seniorek +68 kg) oraz młodziutka Pola Karbownik (Olimp, w kumite U10 - 37 kg).

Uczestnicy rywalizacji podkreślali bardzo wysoki poziom zawodów, a wśród startujących było wielu medalistów mistrzostw świata, Europy i innych kontynentów w karate olimpijskim.

Już za tydzień kolejne emocje. Dorota Banaszczyk wystartuje w zawodach cyklu Premier League w Salzburgu, natomiast młodsi zawodnicy wezmą udział w międzynarodowych zawodach w Bydgoszczy.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny