Warta Poznań-Widzew 3:1. Bolesne zderzenie pierwszoligowców z zespołem z ekstraklasy

Paweł Tomczyk znów trafił do siatki
Paweł Tomczyk znów trafił do siatki krzysztof szymczak
W swoim trzecim sparingu tej zimy pierwszoligowi piłkarze Widzewa ulegli w Grodzisku Wielkopolskim występującej w ekstraklasie Warcie Poznań 1:3. Jedyną bramkę dla łodzian zdobył pozyskany z Lecha Poznań napastnik Paweł Tomczyk.

Dla rywali podopiecznych trenera Enkeleida Dobiego był to ostatni sprawdzian przed inauguracją zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zderzenie czterokrotnych mistrzów Polski z ekstraklasą okazało się więc dosyć bolesne. Dobrze, że łódzki zespół wznawia sezon dopiero 20 lutego.

Szkoleniowiec gości posłał tym razem do boju dwóch testowanych zawodników - bramkarza Michała Leszczyńskiego i środkowego pomocnika Chorwata Mario Babicia, który dołączył do drużyny w czwartek.

W 27 minucie Warta wyszła na prowadzenie. Precyzyjnym uderzeniem z wolnego popisał się Mateusz Kuzimski, zupełnie zaskakując Leszczyńskiego

Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy kolejną bramkę dla poznaniaków zdobył po rożnym strzałem z bliska Maciej Żurawski

W 47 minucie Warta znów się cieszyła. Tym razem, również po stałym fragmencie grym do siatki trafił Mateusz Kupczak

Widzew stać było tylko na jednego gola. W 72 minucie Dominik Kun został sfaulowany w polu karnym przez Bartłomieja Burmana, a ,,jedenastkę" pewnym strzałem wykorzystał Paweł Tomczyk

Przy odrobinie szczęścia goście mogli się pokusić o więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że zwycięstwo Warty było zasłużone.

We wcześniejszych sparingach Widzew uległ Elanie Toruń 1:2 i pokonał Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1.

Kolejny mecz już w sobotę

Swoje następne starcie kontrolne widzewiacy rozegrają już w sobotę w Łodzi. Na sztucznym boisku przy ul. Małachowskiego w Łodzi podejmą w samo południe III-ligową Polonię Warszawa

Warta Poznań - Widzew Łódź 3:1 (2:0)
1:0 - Mateusz Kuzimski (27, wolny), 2:0 - Maciej Żurawski (45+1), 3:0 - Mateusz Kupczak (47), 3:1 - Paweł Tomczyk (73, karny).
Warta: Adrian Lis - Jan Grzesik (46, Mateusz Spychała), Robert Ivanov (30, Aleks Ławniczak), Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb (46, Bartłomiej Burman), Mateusz Sopoćko (60, Adrian Laskowski ), Michał Kopczyński (46, Mateusz Czyżycki), Łukasz Trałka (60, Konrad Handzlik), Maciej Żurawski (46, Robert Janicki), Michał Jakóbowski (46, Mateusz Kupczak), Mateusz Kuzimski (46, Gracjan Jaroch).
Widzew: Michał Leszczyński (46, Miłosz Mleczko) - Patryk Stępiński (70, Filip Becht), Daniel Tanżyna (46, Michał Grudniewski), Krystian Nowak, Filip Becht (46, Łukasz Kosakiewicz) - Mateusz Michalski (46, Dominik Kun), Mario Babić (46, Mateusz Możdżeń), Patryk Mucha (46, Bartłomiej Poczobut), Michael Ameyaw (46, Robert Prochownik) - Karol Czubak (46, Paweł Tomczyk), Marcin Robak (46, Merveille Fundambu).

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?