Widzew - Artego 59:94. Dziesiąta z rzędu porażka łódzkich koszykarek

Łukasz Kasprzak
Koszykarki Widzewa nie przerwały fatalnej serii porażek. Tym razem wysoko 59:94 uległy przed własną publicznością Artego Bydgoszcz i była to ich dziesiąta przegrana z rzędu.

W starciu z wiceliderem nie miały żadnych szans. Łodzianki przegrały wszystkie kwarty. Już w pierwszej połowie ekipa gości osiągnęła ponad 20-punktową przewagę, a później tylko ją zwiększała. Niewiele brakowało, by przyjezdne zdobyły 100 punktów.

Kolejny mecz widzewianki rozegrają w następną środę. W Polkowicach zmierzą się z wicemistrzem CCC, którego pokonały w Łodzi 99:98. Sezon zasadniczy zakończą 8 marca, podejmując Basket Gdynia.

Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz 59:94 (7:18, 18:34, 18:24, 16:18)
Widzew: Okoye 14, Schmidt 14, Rodriguez 12, Boothe 10, Kenig 7, Bilotserkivska 2, Sosnowska, Niedzielska, Jagodzińska.
Artego: Mowlik 22, Krężel 19, Carter 18, McBride 13, Koc 10, Morris 9, Bekasiewicz 3.