18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Widzew - Cracovia 1-3. Porażka Widzewa. Karny z kapelusza nie uratował łodzian [zdjęcia]

Widzew potwierdził niestety, że jest ligowym słabeuszem i jednym z głównych kandydatów do spadku z ekstraklasy. Cracovia obnażyła wszystkie słabości łodzian – kompromitująca gra w obronie, łatwy do rozszyfrowania atak – i odniosła zasłużone zwycięstwo. Drżymy, żeby nie sprawdziła się przepowiednia byłego widzewiaka Radosława Matusiaka, który uważa, że jeśli Widzew spadnie, to klub się zawali.

Druga akcja Widzewa przyniosła gola, zdobytego niestety przy pomocy arbitra. Kosanović sfaulował szarżującego E. Visnakovsa. Wszystko działo się przed linią pola karnego. Sędzia wskazał jednak na jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Rybicki. Posłał piłkę lewą nogą w przeciwległy róg do tego, w który rzucił się bramkarz.

W 35 min fatalnie spisał się Mielcarz. Centrował w pole karne z rzutu karnego Boljević. Bramkarz łodzian wyszedł na 12 metr, próbował piąstkować, uprzedził go Dąbrowski, który głową posłał piłkę do siatki.
Cracovia poszła za ciosem. D. Nowak ograł w polu karnym Bratkowskiego, który nie był asekurowany. Napastnik strzałem w długi róg pokonał Mielcarza. To szósty gol napastnika Cracovii w rozgrywkach.

W pierwszej połowie Cracovia przez 76 procent czasu była przy piłce. Nic dziwnego, że zdobyła dwie bramki.
Zdenerwowany trener Rafał Pawlak w przerwie zmienił... bramkarza. W miejsce Mielcarza na boisku pojawił się Krakowiak.
W drugiej połowie kontry Cracovii były groźniejsze. Piłkę do siatki wpakowali sobie jednak sami widzewiacy. Z lewej strony centrował Ntibazonkiza. Piłkę musnął Lafrance i wpakował ją między nogami Krakowiaka do siatki.

Sytuacja łodzian robi się tragiczna. Widzew przegrał ósme spotkanie w ekstraklasie, trzecie na własnym stadionie. Zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli

Widzew - Cracovia 1:3 (1:2)

1:0 - Rybicki (14, karny), 1:1 - Dąbrowski (35, głową), 1:2 - D. Nowak (41), 1:3 - Lafrance (61, samobójcza)
Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń)
Żółte kartki: Szeliga, Dąbrowski, Boljević (Cracovia), K. Nowak, Kaczmarek (Widzew)
Widzów 5 tys.

Widzew: Mielcarz 1 (46, Krakowiak 2) - Bartkowski 2, Perez 2, Lafrance 2, Kaczmarek 2, A. Visnakovs 1 (69, Alex Bruno 1), Leimonas 2, Nowak 3, Batrović 1 (36, Okachi 1), Rybicki 3, E. Visnakovs 2

Cracovia: Pilarz - Szeliga, Kosanović , Żytko, Marciniak, Ntibazonkiza, Straus (80, Zejdler), Boljević, Dąbrowski, Steblecki (90+2, Dudzic), Nowak (87, KIta)