Widzew - Elana 1:2. Wstydliwa porażka w premierowym sparingu. Jest jeden mały plus

Premierowy sparing Widzewa w 2021 roku. Rywalem 13 drużyny I ligi, była III-ligowa Elena Toruń (dziewiąta pozycja w grupie II)

Na przygotowanym, choć cały czas białym ze względu na obfite opady śniegu boisku na Łodziance ze sztuczną murawą, musiały walczyć obie drużyny. Na dodatek silnie wiejący wiatr nie uławiał zadania piłkarzom. Mecz prowadził Albert Różycki.
Mecz zaczął się fatalnie dla łodzian. Po dokładnym prostopadłym podaniu, katastrofalnym ustawieniu defensywy łodzian, sytuację sam na sam wykorzystał Matus. Potm łodzian z opresji ratował bramkarz Reszka.
Elana grała szybko i składne z kontrataku. Łodzianie gubili się w ataku pozycyjnym i grze tysiąca podań, nieskutecznym na śnieżnym śliskim boisku. Po przejęciu niedokładnego podania w środku pola w kolejnej kontrze Elana wywalczyła rzut karny, ręką zagrał Grudniewski. Jedenastkę pewni wykorzystał Antkowiak. Gości po kolejnj kontrze znów byli w sytuacji sam na sam, ale wykończyli ją fatalnie. Przy kolejnej kontrze rozpaczliwą interwencją i faulem ratował się Grudniewski, za co ujrzał żółtą kartkę.
Gdyby Widzew w I lidze grał tak jak w pierwszej połowie premierowego sparingu, to spadłby z niej z wielkim hukiem.

W drugiej połowie bliski zdobycia kontaktowego gola był Czubak, ale posłał piłkę obok słupka po dobrym dograniu Michalskiego. Lepsza gra łodzian zaowocowała groźnymi sytuacjami. W jednej z nich w polu karnym faulowany w polu karnym Prochownik, a jedenastkę pewnie wykorzystał Poczobut.
Z upływem czasu Elana odzyskała rezon. Zdecydowanie lepiej grała piłką. Po zagraniu ręką Poczobuta miała drugi rzut karny, ale strzałął Jóźwickigo w dobrym stylu obronił Mleczko.

Plus sparingu

Ciekawy występ sprawdzanego młodego napastnika. 19-letni Bartosz Guzdek ma 190 cm, jesienią bronił barw III-ligowego Rekordu Bielsko Biała, w 17 meczach, strzelił 6 bramek
Widzew jest zainteresowany sprowadzeniem Jakuba Wrąbla z Wisły Płock. Bramkarz miałby trafić na al. Piłsudskiego na zasadzie wypożyczenia. 25-letni Wrąbel rozegrał 31 spoptkań w ekstraklasie. Czy to oznacza, że odejdzie Wojciech Pawłowski, którego nie było nawet na ławce Nie pojawił się w składzie nowy - Paweł Tomczyk. Wśród rezerwowych Wśród rezerwowych zabrakło też Sebastiana Rudola.

W Elanie Piotr Kieruzel dołącza do sztabu pierwszego zespołu w roli asystenta trenera Macieja Kalkowskiego . 32 letni trener podczas swojej kariery piłkarskiej rozegrał 232 spotkania, większość na poziomie 1 ligi.

Enkeleid Dobi. Cieszymy się, że nikt nie doznał kontuzji

Widzew - Elana Toruń 1:2 (0:2)

0:1 - Matus (4), 0:2 - Antkowiak (19, karny), 1:2 - Poczobut (58, karny)
Widzew I połowa:Reszka – Kosakiewicz, Grudniewski, Drapiński, Stępiński – Ameyaw, Mucha, Możdżeń, Kun – Robak, Guzdek
Widzew II połowa: Mleczko – Owczarek, Nowak, Drapiński, Becht - Michalski, Poczobut, Fundambu (72, Guzdek), Prochownik - Czubak (82, Fundambu), Guzdek (64, Malec)