Widzew - GKS Bełchatów 0:0. Słabo, słabiutko, momentami beznadziejnie. Jedyna sytuacja bramkowa w doliczonym czasie

paweł strzelecki
Do trzech razy sztuka. Derby regionu najpierw miały sią odbyć 23 października, potem 3 listopada. Karty rozdawał i nadal rozdaje koronawiurs. Ostatecznie w trzecim wyznaczonym terminie - 10 listopada do spotkania doszło. Widać jednak, że koronawirus dał się we znaki łodzianom, którzy rozegrali słabe spotkanie i powinni się cieszyć ze zdobycia punktu. Oby pandemią dało się wytłumaczyć taką, a nie inną grę łodzian.

W porównaniu do ostatniego meczu z Miedzią Legnica, trener Dobi nie zdecydował się dokonać w jedenastce żadnej zmiany. Zmiany zaszły w ustawieniu. Prochownik był lewoskrzydłowym, na środku za ataki odpowiadać mieli Michalski i Fundambu.
W pierwszej połowie niewiele dobrego z tego wynikało. Wyglądało to tak, jakby łodzianie wyczerpali całą energię w meczu z Miedzią. Grali wolno, przewidywalnie, łatwo tracili piłkę. Najlepiej z roli rozdzielającego piłki w środku pola wywiązywał się Tanżyna, który był też ostoją defensywy. O pierwszych 45 minutach łodzianie, którzy nie oddali żadnego groźnego celnego strzału, powinni jak najszybciej zapomnieć.
Mijały kolejne minuty drugiej połowy i nic się nie zmieniało. Było słabo, coraz słabiej. Brakowało składnych akcji i strzałów na bramki. Najlepszą sytaucję na gole mieli bełchatowianie za sprawą bramkarza Widzewa. Mleczko bardzo niepewnie wyszedł do linii bocznej boiska Zderzył się tam z Masem, a Zdybowicz strzałm z bocznej strefy boiska z 30 metrów nie trafia do pustej bramki. Widzew miał szansę na gola w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Strzał Ojamy obronił Lenarcik, przy dobitce fatalnie spudłował Kun.
W sumie słaby mecz, bez większych emocji, do jak najszybszego zapomnienia! To było nieudane spotkanie dwóch ligowych przeciętniaków.

Widzew - GKS Bełchatów 0:0