Widzew kosz. Trener Wojciech Szawarski dziękuje kibicom

Koszykarki Widzewa przegrały z liderkami Arką Gdynia po walce 72:84

Trener koszykarek CosinusMed Widzew Wojciech Szawarski po przegranym spotkaniu z Arką Gdynia: - O zwycięstwie zadecydowała końcówka oraz doświadczenie zawodniczek Arki, które trafiały najważniejsze rzuty. Balintova i Kastanek pokazały, dlaczego koszykarki z Gdyni nie przegrały meczu w lidze i grają w Eurolidze.
Nie pomyliły się w kluczowych momentach, a nam zabrakło. Muszę pogratulować moim dziewczynom, bo jestem z nich dumny. Wierzyły w to, że mogą wygrać, ja też w to wierzyłem.
Przed meczem powiedziałem im, że jeżeli będziemy długo w grze, to w końcówce wszystko się może zdarzyć. Nie udało się, ale to był dobry mecz.
Chciałbym podziękować kibicom za fantastyczny doping. Zdarzył się mały incydent, może niepotrzebnie, ale za taki doping zawsze będę dziękował. Grać przy takim wsparciu to coś wspaniałego.

Teraz nastąpi krótka przerwa w rozgrywkach. Nadchodzi czas reprezentacji.
Zgrupowanie kadry, pod wodzą trenera Marosa Kovacika odbędzie się w dniach 3-8 lutego w Wałbrzychu. Będą w nim uczestniczyć dwie zawodniczki CosinusMed Widzew Julia Drop, Klaudia Gertchen.
Najbliższy przeciwnik koszykarek CosinusMed Widzew Artego Bydgoszcz pokonał AZS Poznań 94:56. Po czterech minutach gospodynie prowadziły 12:0. Laura Miskiniene zdobyła 18 punktów, 17 zbiórek i 4 asysty.