Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 0:2. Fatalny mecz łódzkiej drużyny

(hof, ww)
W meczu szóstej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew Łódź przegrał 0:2 ze Śląskiem Wrocław. Łodzianie rozegrali słaby mecz, męczyli się i to bardzo na boisku i nie potrafili niczym zaskoczyć rywala. O „sile” gospodarzy świadczyły statystyki - dwa celne strzały w całym spotkaniu! Gospodarze atakowali, ale było to przysłowiowe bicie głową w mur. Widzew nie miał argumentów, by myśleć o wywalczeniu korzystnego wyniku. Pewnie kolejny raz zgorzeje dyskusja, czy trener Janusz Niedźwiedź powinien dalej prowadzić drużynę z al. Piłsudskiego. Należy oczekiwać, że na ten temat wypowie się wkrótce właściciel klubu,

Widzew Śląsk na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ0
ŚLĄSK WROCŁAW2

Koniec spotkania. Zasłużona porażka Widzewa

94' Widzew jeszcze próbuje, lecz nic z tego nie wychodzi

90' Sędzia doliczył pięć minut

89' Nunes z bliska w słupek

88' Czasu coraz mniej

85' Strzał Exposito z rzutu wolnego obronił... Terpiłowski

83' Milos też z żółtą kartką

83' Żółta kartka dla Nunesa i Exposito

82' Zmiany w Śląsku, Za Żukowskiego Szwedzik i za Nahuela Samiec-Talar.

82' Widzew w bardzo trudnej sytuacji

80' Gol dla Śląska, który prowadzi 2:0. Ravasa pokonał strzałem głową Paluszek

79' Faul Żyro i żółta kartka dla widzewiaka

78' Żółta kartka dla Bejgera

76' Za Hanouska Rondić

74' Będzie kolejna zmiana w Widzewie

72' Nunyse strzelał obok bramki

70' Śląsk dobrze broni

66' Zmiana w Śląsku, Za Rzuchowskiego Olsen.

65' Widzew przeważa, ale brakuje klarownych sytuacji

63' Faulował Alvarez i żółta kartka dla widzewiaka

61' Faulowany Alvarez

59' Szota ukarany żółtą kartką.

58' Trzy zmiany w Widzewie, za Stępińskiego wchodzi Milos, za Kuna wchodzi Shehu, a w miejscu da Silvy na boisku pojawia się Żyro.

56' Żółta kartka dla Pokornego

55' Doskonały sytuacja Exposito, ale zabrakło precyzji

53' Z dystansu strzelał Hanousek, ale wysoko nad poprzeczką

51' Nie widać poprawy w grze gospodarzy

49' Pawłowski strzelał z wolnego, ale w środek bramki

48' Widzew próbuje zaskoczyć rywala

46' Rozpoczęła się druga część spotkania, Terpiłowski zastąpił Klimka, Widzew bez młodzieżowca.

Koniec pierwszej części spotkania. Widzew przygrywa, ale jeśli nie oddaje się celnego strzału... Wracamy do Państwa po przerwie

45' Sądzia doliczył dwie minuty

44' Rożny dla Widzewa

42' Żółta kartka dla da Silvy

40' Rzut rożny dla Widzewa

38' Rożny dla gości

36' Widzew nadal nie ma pomysłu, jak rozpracować rywala

34' Faul dla Widzewa w okolicy pola karnego. Strzał Pawłowskiego nie był celny

33' Śląsk nie pozwala na wiele Widzewowi

31' Faul Stępińskiego

29' Ravas wybija piłkę po strzale Żukowskiego, szczęście Widzewa

27' Kibice śpiewają: Widzew my chcemy gola...

25' kapitalna akcja Exposito i silny strzał, który na rzut rożny wybija Ravas

23' Widzew zaczyna kolejny atak pozycyjny, może tym razem...

21' Niecelny strzał Janasika

19' Widzew próbuje, ale efektu nie ma

17' Pawłowski faulował rywala w polu karnym Śląska

15' Widzew nie ma pomysłu, jak tu się dobrać do defensywy Śląska

12' Gol dla gości. Nauhel Leiva wykorzystał zagapienia Stępińskiego o Szoty, wpadł w pole karne i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce Widzewa

10' Obydwa zespoły grają bardzo uważnie w defensywie

8' Rzut rożny dla Widzewa

7' Dużo walki w środku pola

4' Groźnie pod bramką Widzewa, ale strzał zawodnika Śląska nie był celny

2' Nunes ni to strzał ni to dośrodkowanie, ale było groźnie

1' Sędzia rozpoczął spotkanie. Widzew na czerwono

Godz. 20.28 Mecz Widzew Łódź - Śląsk Wrocław sędziuje Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Godz. 20.25 Przed meczem wręczono Dominikowi Kunowi pamiątkową koszulkę oraz specjalną grafikę za rozegranie stu meczów ligowych w barwach Widzewa.

Godz. 20.20 W dotychczas rozegranych spotkaniach piłkarze Śląska biegają nieznacznie mniej niż zawodnicy Widzewa – średnio 113,54 km na mecz przy 116,52 km na mecz łódzkich piłkarzy.

Godz. 20,15 Widzew musi uważać na Erika Exposito. Hiszpan miał udział w każdej z pięciu ostatnich bramek dla Śląska (4 gole, 1 asysta) i przy tym jest liderem w klasyfikacji strzelców ekstraklasy.

Godz. 20.10 Rezerwowi Śląska: Rafał Leszczyński (12) - Łukasz Bejger (4, M), Aleks Petkow (5), Erik Exposito (9, K), Nauhel Leiva (10), Peter Pokorny (16), Petr Schwarz (17), Patryk Janasik (19), Mateusz Żukowski (22), Martin Konczkowski (27), Michał Rzuchowski (28)

Godz. 20.05 W pierwszym dzisiejszym meczu ekstraklasy Stal Mielec pokonała Radomiaka Radom 2:0
1:0 - Bert Esselink (22), 2:0 - Łukasz Gerstenstein (45+6).

Godz. 20 W meczowej kadrze Widzewa nie ma Kristoffear Normanna Hansena oraz Sebastiana Kerka. Nowo pozyskany pomocnik wyjechał do Niemiec, by załatwić formalności związane z przeprowadzką, a Norweg rozwiązał dzisiaj kontrakt za porozumieniem stron.

Godz. 19.55 Ławka rezerwowych Widzewa: Jakub Szymański (74) - Mateusz Żyro (4), Juljan Shehu (6), Mato Milos (7), Dawid Tkacz (8, M), Ernest Terpiłowski (13), Andrejs Ciganiks (14), Filip Przybułek (80, M), Imad Rondić (99)

Godz. 19.50 W XXI wieku Śląsk Wrocław sześciokrotnie grał z Widzewem ligowe spotkania na obiekcie przy ał. Piłsudskiego i ani razu nie udało mu się wygrać (4 porażki i 2 remisy, ostatnie ligowe zwycięstwo 18.11.2000 r.). Łodzianie muszą przedłużyć tę serią
Godz. 19.45 Śląsk zacznie mecz w takim składzie: Rafał Leszczyński (12) - Łukasz Bejger (4, M), Aleks Petkow (5), Erik Exposito (9, K), Nauhel Leiva (10), Peter Pokorny (16), Petr Schwarz (17), Patryk Janasik (19), Mateusz Żukowski (22), Martin Konczkowski (27), Michał Rzuchowski (28)

Godz. 19.40 Po nieudanym początku rozgrywek, wrocławianie w odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W poprzedniej kolejce pokonali Lech Poznań 3:1 na Tarczyński Arena. Widzew zremisował za to w Zabrzu 1:1

Godz. 19.34 Wyjściowy skład Widzewa: Henrich Ravas (1) - Luis da Silva (2), Serafin Szota (5), Jordi Sanchez (9), Fran Alvarez (10), Bartłomiej Pawłowski (19), Dominik Kun (22), Marek Hanousek (25), Antoni Klimek (47, M), Fabio Nunes (92), Patryk Stępiński (95, K)

Godz.19:30 Dziś mecz Widzew - Śląsk. Piłkarze Widzewa w piątkowym meczu szóstej kolejki ekstraklasy podejmą na stadionie przy al. Piłsudskiego Śląsk Wrocław. Początek spotkania o godz. 20.30. Zapraszamy na relację LIVE. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...