Widzew. Mają piłkarzy robiących różnicę w grze

Taktyka opracowana przeztrenera Marcina Płuskę na mecze rrozgrywane w Łodzi przyniosła efekt.

Widzew miał bez ociągania już od pierwszych minut zastosować pressing na połowie rywala. Przechwytywać piłki, atakować urozmaiconymi akcjami raz ze środka, innym razem ze skrzydeł i to się sprawdziło.
Zawisza dał się zdominować i oddał pole łodzianom. Przy takim naporze musiało dojść do błędów w grze defensywnej rywali, co łodzianie skrzętnie wykorzystali, strzelając cztery bramki.
Naszym zdaniem na miano zawodnika numer 1 trzeciego z rządu wygranego pojedynku zasłużył jednak piłkarz, który nie zdobył gola. Świetnie kierował grą drugiej linii łodzian Mariusz Zawodziński. Dużo widział, regulował tempo akcji, obdzielał partnerów dokładnymi podaniami. Taki piłkarz robi różnicę w grze i ma decydujący wpływ na przebieg wydarzeń na boisku.
Michał nie był jedynym graczem, który wyrastał ponad poziom IV ligi. To samo można powiedzieć też o obu defensywnych pomocnikach - Princewillu Okachim i Przemysławie Rodaku. Takich trzech muszkieterów, jest w stanie zdominować środek pola w każdym ligowym spotkaniu i zapewnić Widzewowi serię zwycięstw.
Na dodatek nieźle radzili sobie skrzydłowi. Brak Adriana Budki nie był dotkliwy. Skrzydłowi byli aktywni, waleczni, posłali sporo dokładnych piłek w pole karne.
W sobotę o godz. 16 czeka łodzian czwarty mecz na własnym boisku. Celem jest oczywiście wygrana. Rywalem będzie ligowy średniak- Omega Kleszczów - który w ostatniej kolejce niespodziewanie przegrał z Zawiszą Pajęczno 0:1. Łodzianie pokonali swoich imienników 2:0. To dobry prognostyk przed kolejnym ligowym starciem.