Widzew - Piast 1:0. Szczęśliwe zwycięstwo łodzian po kontrowersyjnym karnym

Tomasz Jabłoński
W meczu piłkarskiej ekstraklasy Widzew pokonał na stadionie przy al. Piłsudskiego Piasta Gliwice 1:0 (0:0). Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po kontrowersyjnym karnym podyktowanym za starcie Ariela Mosóra z Jordim Sanchezem. Z 11 metrów pewnie uderzył Bartłomiej Pawłowski. Nie owijajmy w bawełnę, to nie był wielki występ podopiecznych trenera Daniela Myśliwca. Nie zmienia to faktu, że łodzianie tak naprawdę nie muszą już się martwić o utrzymanie w ekstraklasie.

Widzew Piast na żywo

Wynik meczu Widzew Piast 1:0

KONIEC MECZU - Widzew pokonuje w Łodzi Piasta Gliwice 1:0. To nie był wielki mecz w wykonaniu łodzian, ale liczą się punkty.
90+6 min - Bardzo ładne uderzenie obok słupka Silvy.
90+5 min - Akcja Kerka, tym razem rożny dla łodzian.
90+4 min - Widzewiacy bronią się wręcz desperacko.
90+3 min - Kolejny rożny dla gości.
90+2 min - Zamieszanie w polu karnym Widzewa. Tym razem piłkę wybija Żyro.
90+1 min - W pole karne wpada Pyrka, ale interweniuje Szota.
90 min - Mecz potrwa co najmniej sześć minut dłużej.
90 min - Faul Sancheza na Huku.
88 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Kastrati, wchodzi Silva.
86 min - Fauluje Żyro.
85 min - Zmiana w Piaście. Gwilia zastępuje Szczepańskiego.
84 min - Zmiana w Piaście. Schodzi Mosór, wchodzi Wilczek.
81 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Pawłowski i Alvarez, wchodzą Kun i Kerk.
78 min - Minimalnie niecelnie uderza Alvarez.
77 min - Żółta kartka dla Alvareza. Nie zagra w kolejnym meczu.
75 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Z jedenastu metrów pewnie, silnie uderza Pawłowski. Widzew - Piast 1:0.
74 min - Sędzia dyktuje karnego dla Widzewa.
74 min- Sędzia ogląda tą sytuację na monitorze VAR. Chodzi o interwencję Mosóra, blokującego strzał Sancheza.
70 min - Blisko szczęścia jest Sanchez. Główkuje z kilku metrów, ale Plach odbija piłkę.
69 min - Piasecki nie trafia w bramkę.
68 min - Żółta kartka dla Ciganiksa.
67 min - Strzela Szczepański, Gikiewicz łapie piłkę.
63 min - Dwie zmiany w Piaście. Schodzą Ameyaw i Hateley, wchodzą Tomasiewicz i Kostadinow.
62 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Klimek i Rondić, wchodzą Tkacz i Sanchez.
60 min - Hateley ładnie podaje do Ameyawa, ale ten nie uderza zbyt dobrze.
57 min - Żółta kartka dla Hateleya za przewinienie na Klimku.
56 min - Hanousek z zimną krwią powstrzymuje wślizgiem w polu karnym Pyrkę.
54 min - Kolejny rożny dla łodzian.
53 min - Dośrodkowuje Szczepański.
48 min - Nieporozumienie Hanouska z Nunesem.
46 min - Oba zespoły bez zmian
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Piastem. Zapraszamy na relację.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje bezbramkowo z Piastem. Zapraszamy na relację po przerwie.
45+2 min - Ładna centra Pawłowskiego z lewej strony pola karnego, ale Nunes uderza niedokładnie.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej cztery minuty dłużej.
45 min - Uderza Hateley, pewnie broni Gikiewicz.
43 min - Kolejna centra Mokwy.
42 min - Nunes źle podaje do Pawłowskiego przy linii bocznej.
39 min - Zablokowane uderzenie Klimka, po chwili niecelnie strzela Kastrati.
37 min - Piasecki na spalonym.
33 min - Centra Nunesa w pole karne, jednak Ciganiks nie przeciął lotu piłki.
32 min - Faul Mokwy.
31 min - Dośrodkowanie z prawej strony Szczepańskiego, ale Piasecki nie uprzedził Szoty.
25 min - Faulowany Pawłowski.
20 min - Żółta kartka dla Huka za zbyt niebezpiecznie uniesioną nogę w stacriu z Klimkiem.
19 min - Pawłowski wpada w pole karne, pada na murawę, ale nie było przewinienia.
17 min - Plach piąstkuje po rożnym.
14 min - Bramkarz Widzewa wreszcie podnosi się z murawy.
11 min - Po podaniu Mokwy Gikiewicz piąstkuje, przy okazji jest faulowany przez rozpędzonego Piaseckiego.
9 min - Plach interweniuje po centrze Alvareza.
8 min - Przechwyt Klimka, po którym kończy akcję uderzeniem. W efekcie kolejny róg.
6 min - Po akcji Klimka pierwszy róg dla łodzian.
5 min - Gikiewicz musiał wybić piłkę poza boisko.
4 min - Widzewiacy mają problem ze skonstruowaniem akcji.
2 min - Groźna akcja gości. W polu karnym Pyrka podaje do Piaseckiego, ten do Ameyawa, a były widzewiak nie trafia w bramkę z kilku metrów.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzewa z Piastem. Zapraszamy na relację.

Godz. 12:28 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Piast na czarno.

Godz. 12:18 - Trzeba przyznać, że bilans dotychczasowych ligowych spotkań między Widzewem a Piastem jest bardzo wyrównany. Dzisiejszy mecz będzie piętnastym starciem obu zespołów. Pięciokrotnie triumfowali łodzianie, pięciokrotnie gliwiczanie, natomiast czterokrotnie rezultat był nierozstrzygnięty (bilans goli: 15-17).

Godz. 12:14 - W Widzewie zagrożeni przymusową pauzą w kolejnym meczu są Fran Alvarez, Dominik Kun oraz Paweł Zieliński. Czyli ten ostatni nie musi się na razie o to ,,martwić".

Godz. 12:08 - Szkoleniowiec łodzian nie dokonał żadnej zmiany w składzie. Poza meczową kadrą są między innymi: Paweł Zieliński, Mato Milos, Juljan Shehu, Paweł Kwiatkowski i Ignacy Dawid.

Godz. 12:04 - Pierwsza jedenastka Piasta: Plach – Huk, Mosór, Czerwiński, Mokwa – Dziczek, Hateley – Pyrka, Szczepański, Ameyaw – Piasecki. Ławka rezerwowych: Szymański – Munoz, Wilczek, Kądzior, Holubek, Tomasiewicz, Krykun, Gwilla, Kostadinov.

Godz. 12:03 - Znamy wyjściowy skład Widzewa. Zagrają: Gikiewicz – Kastrati, Żyro, Szota, Ciganiks – Alvarez, Hanousek, Pawłowski – Nunes, Klimek – Rondić. Ławka rezerwowych: Krajcirik – Ibiza, Silva, Diliberto, Kun, Tkacz, Kerk, Terpiłowski, Sanchez.

Zapowiada się kolejny ciekawy mecz w Sercu Łodzi.
Piłkarze Piasta zajmują trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów. Na osiem spotkań ligowych wygrali tylko raz… 1:0 z Puszczą Niepołomice. Pozostałe siedem spotkań to pięć porażek i dwa remisy. Piłkarze Vukovicia odpadli w minioną środę z Pucharu Polski. Po słabym meczu przegrali w półfinale z Wisłą Kraków 2:1.

Jeśli trener Myśliwiec zastosuje się do starego porzekadła, że zwycięskiego składu się nie zmienia, Widzew zagra w takim zestawieniu:
w bramce zagra Rafał Gikiewicz, w obronie Lirim Kastrati, Mateusz Żyro, Serafin Szota i Andrejs Ciganiks. W pomocy Marek Hanousek z Franem Alvarezem, a nad nimi powinni wystąpić Fabio Nunes, Bartłomiej Pawłowski i Antoni Klimek. Tym najbardziej wysuniętym piłkarzem będzie Imad Rondić.

***
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zapewni możliwość oddania krwi dla potrzebujących. Na krew czekają chorzy i poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest również wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące składniki krwi. Oddając krew, pomagasz wszystkim chorym, potrzebującym oraz samemu sobie - kiedyś też możesz jej potrzebować!
Każdy Widzewiak, który odda tego dnia krew w krwiobusie pod stadionem, otrzyma plakat ze zdjęciem drużynowym i jednorazową zniżkę do Oficjalnego Sklepu - 20% do wykorzystania stacjonarnie tylko 7 kwietnia (nie łączy się z innymi promocjami).
Krwiobus będzie czyny od godziny 9:00 do 12:00.

Wszystkich chętnych kibiców, którzy chcieliby w niedzielę oddać krew, prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami (poradnik), które są niezwykle ważne! Być może Twoja krew uratuje innego człowieka!

Potencjalny dawca szpiku
W Strefie Kibica od godziny 9:00 swoje stoisko będzie też miała Fundacja DKMS. Zasiądą przy nim wolonatariusze, którzy zachęcać Was będą do zapoznania się z inicjatywą oraz być może zostania potencjalnym dawcą szpiku.