Widzew zremisował 3:3 z Chojniczanką (aktualizacja)

(pas)
Tunezyjczyk Hachem Abbes został ukarany czerwoną kartką
Tunezyjczyk Hachem Abbes został ukarany czerwoną kartką paweł łacheta
Piłkarze Widzewa rozegrali swój trzeci mecz sparingowy w okresie przygotowawczym. Po dwóch zwycięstwach z Omegą Kleszczów, tym razem rywalem łodzian był czołowy zespół drugiej ligi (grupy zachodniej) Chojniczanka Chojnice. Padł remis 3:3.

Na sztucznym boisku ChkS w Łodzi do przerwy podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego prowadzili 2:1. Jako pierwsi trafili wprawdzie goście (bramka Kacpra Tatary w 7 min), ale później wyrównał litewski pomocnik Mindaugas Panka (32 min), a następnie golkipera rywali pokonał inny zawodnik występujący w drugiej linii, Krzysztof Ostrowski (37).
Przed przerwą widzewiacy grali w następującym składzie: Mielcarz - Bartkowski, Pinheiro, Abbes, Dudu - Ostrowski, Panka, Giel, Kaczmarek - Okachi, Rotković.
Po zmianie stron w 59 min było już 2:2 (samobójczy gol Portugalczyka Bruno Pinheiro), a w 60 min Chojniczanka już prowadziła (bramka Szymona Kaźmierowskiego). Z kolei w 62 min do wyrównana doprowadził Piotr Grzelczak. Może ten gol sprawi, że działacze Widzewa postarają się zatrzymać tego zawodnika i nie sprzedadzą go do Lechii Gdańsk. W 47 min czerwoną kartką został ukarany widzewski Tunezyjczyk Hachem Abbes, na murawie pojawił się wówczas Piotr Mroziński. W meczu o punkty taka sytuacja byłaby oczywiście niedopuszczalna, jednak w towarzyskim spotkaniu arbiter pozwolił gospodarzom na uzupełnienie składu.
W 60 min Mroczkowski dokonał licznych zmian i od tej chwili na boisku walczyli: Pytkowski - P. Stępiński, Duda, Mroziński, Sekulski - Serwaciński, Giel (80, Augustyniak), Pinheiro (93, Okachi), Rybicki - M. Stępiński, Grzelczak. Od tej chwili mecz ma jeszcze trwać kolejne 45 minut.
Chojniczanka: Kołba (46, Jesionkowski, 72, Melon) - Gogol (61, Posmyk), Sierant (61, Steinke), Gieraga (61, Kaśnikowski), Lenart - Trojanowski (61, Juchacz), Szczepan, Atanacković (53, Parzy), Iwanicki (61, Wasikowski) - Tatara, Kaźmierowski.
Przypomnijmy, że już w najbliższy piątek widzewiacy wylatują na zgrupowanie do Tunezji.