Widzew-ŁKS. Tylko czterech obecnych zawodników obu łódzkich zespołów grało dotychczas w derbach naszego miasta

W akcji widzewiak Daniel Mąka
W akcji widzewiak Daniel Mąka krzysztof szymczak
W piłce nożnej dzieje się dużo i szybko. Widać to także na przykładzie derbów naszego miasta.

Poprzednie starcie Widzewa i ŁKS odbyło się w połowie maja 2017 roku (0:0). Tylko dwóch obecnych widzewiaków zagrało w tamtym meczu - Mateusz Michalski i Daniel Mąka.

We wcześniejszych dwóch derbach grał również Marcin Robak.

Jeżeli chodzi o ŁKS, to w obecnej kadrze zespołu prowadzonego przez Wojciecha Stawowego wspomnienia z derbów naszego miasta ma jedynie Maksymilian Rozwandowicz. Zagrał on we wspomnianym starciu z 2017 roku przez ostatnie dwanaście minut. Inna sprawa, że akurat ten pochodzący z Pabianic wychowanek będzie zapewne bardzo zmotywowany. W końcu wcześniej reprezentował barwy drużyny z al. Piłsudskiego.

Doświadczony arbiter powinien sobie poradzić

Zawsze mamy nadzieję, że po tak prestiżowym meczu, jak derby, żaden z kibiców nie będzie pamiętał nazwiska sędziego. Bo to oznaczałoby, że arbiter dobrze wypełnił swoją rolę na boisku. Rozjemcą dzisiejszego spotkania przy al. Piłsudskiego będzie doświadczony Sebastian Jarzębak z Bytomia. Ten 46-latek już od dawna prowadzi mecze na szczeblu ogólnopolskim, nie wyłączając starć w ekstraklasie. Ciekawe, że to właśnie Jarzębak gwizdał w pierwszoligowych derbach naszego miasta. Miało to miejsce w sezonie 2009/2010, kiedy to Widzew pokonał ŁKS przy al. Unii 4:1 (jednego z goli dla gości zdobył wówczas występujący dziś w zespole Robak).