Widzew-Sokół Aleksandrów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

(bart)
Doświadczony Adrian Budka również walczył z Sokołem
Doświadczony Adrian Budka również walczył z Sokołem paweł łacheta
Piłkarze Widzewa (beniaminka) trzeciej ligi doznali porażki w swoim pierwszym meczu sparingowym w tym okresie przygotowawczym. Na boisku Włókniarza w Zgierzu łodzianie ulegli innemu III-ligowcowi Sokołowi Aleksandrów Łódzki 1:2. Mecz rozgrywano w trzech tercjach po 30 minut.

To podopieczni trenera Marcina Płuski prowadzili, kiedy to w 34 min ładnym uderzeniem w tzw. długi róg popisał sie tetsowany Patryk Nouri.

Później do głosu doszli już aleksandrowianie, ale trzeba pamiętać, że Płuska dokonał wielu zmian w składzie.

W Widzewie brakowało kontuzjowanych: Konrada Reszki, Damiana Dudały, Princewilla Okachiego i Roberta Kowalczyka.

Oprócz strzelca bramki Płuska sprawdzał również m.in. 19-letnego bramkarza Michała Brudnickiego (ostatnio grał w Pogoni Grodzisk Maziowiecki), 17-letniego pomocnika Michała Krawczyka (SMS Łódź) oraz zdolnego juniora Macieja Danaburskiego. Nie zabrakło innych nowych zawodników, trenujących z Widzewem już od kilku dni.

W najbliższą sobotę (godz. 11) Widzew zmierzy się w Skierniewicach z tamtejszą Unią (beniaminkiem czwartej ligi).

Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
1:0 - Nouri (34), 1:1 - Przezak (59), 1:2 - Zasada (76).
Widzew: I tercja: Choroś – Bartos, Jędrzejczyk, Zieleniecki, Gromek – Tlaga, Rodak, Zawodziński, Michalski – Strus, Burski. II tercja: Brudnicki – Kozłowski, Jędrzejczyk, Zieleniecki (45, Czaplarski), Pabjańczyk – Budka, Wielgus, Możdżonek, Szewczyk, Nouri – Cichowski. III tercja: Brudnicki – Pieńkowski, Czaplarski, Placek, Woźniak – Mąka, Krawczyk, Danaburski, Bartosiewicz, Nouri – Sagan