ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Dom dla łodzian w wieku 70 plus chorych, wymagających...

LB

2018-03-21 01:00

2018-03-21 01:00

Dodaj komentarz

Dom dla łodzian w wieku 70 plus chorych, wymagających czasowej opieki zapewni im posiłki i rehabilitację

LB

2018-03-21 01:00

W szpitalu przy ul. Przyrodniczej powstanie dom dziennej opieki dla łodzian w wieku 70 plus. Będą mieli zapewnioną opiekę medyczną, rehabilitację, posiłki i nie będą ponosić za to żadnych kosztów.
Od 15 kwietnia w dawnym szpitalu Jordana przy ul. Przyrodniczej 7/9 rozpocznie działalność placówka zapewniająca opiekę osobom w wieku 70 plus. Będą w nim mogli spędzać czas od godz. 7.30 do 17.

Placówka zapewni im opiekę medyczną, rehabilitację, zajęcia z terapeutami oraz posiłki. Dom zaopiekuj się mną, bo tak nazywa się projekt, został zorganizowany z myślą o tych, którzy po wyjściu ze szpitala nadal wymagają wsparcia, a nie mają rodziny, która zapewniłaby im opiekę lub ich najbliższe osoby pracują.

Seniorzy nie poniosą żadnych kosztów związanych z pobytem, bo są one finansowane z budżetu obywatelskiego. Placówka ma zapewnione finansowanie do końca roku. Pobyt w domu ma trwać miesiąc, w szczególnych przypadkach dwa.

Chorego do placówki kieruje lekarz geriatra. Pacjent zostanie zakwalifikowany, o ile jego sprawność zostanie oceniona na 60 punktów w skali Barthel (służy charakterystyce sprawności osób chorych), a w testy potwierdzą, że mają łagodne upośledzenie pamięci.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


Pogoda na środę:


Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się