ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy...

Paula Goszczyńska

2018-01-24 10:43

2018-01-24 14:51

4 Komentarze
Dodaj komentarz

Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować?

Paula Goszczyńska

2018-01-24 10:43

Stosowanie dodatkowych witamin i suplementów ma swoje uzasadnienie. Ważne jednak, by wybrać te, które faktycznie są nam potrzebne.
Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować? Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować?

(© Freeimages.com)

Istnieje wiele badań naukowych, według których przyjmowanie przypadkowych witamin wcale nie uchroni nas przed chorobami, a może jedynie zaszkodzić. Wyjątkiem jest tu witamina D3, której suplementację w wysokości minimum 2000 jednostek zaleca się jesienią i zimą każdemu dorosłemu. Witamina ta modeluje układ odpornościowy i działa jako antyutleniacz. U dzieci suplementacja tej witaminy w tym okresie też jest wskazana i można podawać ją także w formie tranu.
Podstawą do włączenia innych witamin i suplementów diety powinna być konsultacja z lekarzem i wykonanie podstawowych badań. Specjaliści podkreślają również, że zaniedbywaną metodą zwalczania przeziębienia i grypy jest odpoczynek. W trakcie występowania infekcji należy zapewnić organizmowi sen - ten jest jednym z najlepszych sposobów regeneracji. Weźmy kilka dni wolnego od pracy i pozwólmy sobie na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Teresa Tomaszewska, dietetyk i fitoterapeuta:
Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszym, zabieganym świecie jest to trudne, ale nie dając naszemu organizmowi szansy na regenerację, opóźniamy moment powrotu do pełnego zdrowia.ZOBACZ TAKŻE: Jak stosować suplementy diety? Skin coach radzi, jak mądrze wybrać i które powinniśmy przyjmować

(Źródło: Agencja TVN, Dostawca: x-news)

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(4)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

mama_ani

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

suplementy niezależnie od pory roku (gość)  •

Zima, wiosna, lato, jesień - nie ważne jaka pora rokiu to uważam że warto brać suplementy diety. To zawsze uzupełnia naszą dietę, na pewno nam nie zaszkodzi. Ze swoją rodziną jemy dużo zdrowych rzeczy (niestety córka nie lubi ryb), staramy się tak jeść, by być zdrowo i jednocześnie stosujemy też suplementację od natural. Gdyby każdy tak postępował byłoby więcej zdrowszych ludzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

suplementy niezależnie od pory roku

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mama_ani (gość)  •

Zima, wiosna, lato, jesień - nie ważne jaka pora rokiu to uważam że warto brać suplementy diety. To zawsze uzupełnia naszą dietę, na pewno nam nie zaszkodzi. Ze swoją rodziną jemy dużo zdrowych rzeczy (niestety córka nie lubi ryb), staramy się tak jeść, by być zdrowo i jednocześnie stosujemy też suplementację od natural. Gdyby każdy tak postępował byłoby więcej zdrowszych ludzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Witaminy i Minerały

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ank (gość)  •

Bierzemy profilaktycznie te dawki Witamin i minerałów, które zalecają "Lekarze" i nic specjalnie się nie dzieje (bo są za małe). Nawet nie zawsze lecznicze dawki zalecane przez Lekarzy działają, bo trzeba by je brać około 8 miesięcy, a po zakończeniu brania powrócimy po pewnym czasie do nowego stanu (innego) chorobowego, bo czegoś nam znowu braknie. Na dodatek z Witaminami i Minerałami jest tak: brakuje ich bo się nie wchłaniają, a nie wchłaniają się bo ich brakuje w organizmie (są potrzebne do wchłaniania się w przewodzie pokarmowym). Na dodatek krew utrzymuje pewien ich poziom potrzebny do zasilania mózgu i innych bardziej ważnych organów. Dolna granica norm zawartości Witamin i Minerałów pokazuje nam tylko tyle że są już braki w tkance i to duże. Dopiero górna granica normy powinna być normą dla organizmu, nawet lepiej ją lekko przekroczyć. Badania Laboratoryjne krwi bardzo często robić jest ciężko i to kosztuje (nie każdy Lekarz zleca częste badania ). Ja kupiłem sobie "Analizator QUANTUM"), fakt troszkę kosztował, ale teraz nie jestem zależny od Laboratorium i Lekarza, mogę nawet co kilka minut badać stan organizmu (Witaminy, Minerały i wiele innych parametrów). Podłącza się go do komputera z Windows (pod Linuxem nie działa) i można się badać do woli. Z tym że trzeba każde badanie przeprowadzać 2 razy (powiedzmy dla 25 lat i 65 lat), zebrać to razem w całość. Analiza zajmuje około 1 godz, bo najlepiej korzystać ze zrzutów ekranowych.W ten sposób można sobie ustalić dawkę Witamin i Minerałów. Z każdym badaniem widać po dłuższym czasie jakie są postępy w organizmie, jak powoli wszystkie parametry organizmu wracają do normy. To plus PROMIENIOWANIE KSZTAŁTU znane z Radiestezji (Piramidy to też promieniowanie kształtu znane już tysiące lat temu). Kościół wycinał Radiestezję w Średniowieczu (i to pokutuje do dziś), ale teraz tez nadal jest paranauką, a przecież to tylko brak odpowiednio czułych czujników i przetworników nie pozwala potwierdzić co Radiesteta zbada swoim organizmem. Jak na razie odkryto fale grawitacyjne, to może wreszcie za jakiś czas zostanie potwierdzona Radiestezja i jej odkrycia. Uczcie się Państwo Radiestezji (tak dla siebie też), to może nastąpi szybszy postęp w Leczeniu, bo jej połączenie z każdym z rodzajów Medycyny może wnieść coś nowego do własnego stanu zdrowia i rodziny.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Jeżeli coś szkodzi ludzkiemu zdrowiu to mamy odpowiednie służby które powinny obywatela ostrzec

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

analizując fakty (gość)  •

Osobiście nie słyszałem i nie widziałem aby w telewizji czy radio ktoś zakwestionował jakiś lek czy suplement. Polak jest przekonany że wszystko leczy i wszystko pomaga.
Cwaniacy z firm parafarmaceutycznych trują ludzi a nadzwyczajne kasty dbają z jakiegoś powodu aby tym nikt w procederze nie przeszkodził.
Człowiek stał się tańszy od pieniądza i człowiek już tak dumnie nie brzmi.

odpowiedzi (0)

skomentuj